Pardubice hledají trenéra, ve hře je Růžička i Hadamczik

i Foto: sportsnet.ca
                   

Poslední místo v tabulce minulého ročníku Extraligy a těsná barážová záchrana v té nejzazší možné chvíli měla být pro hokejové Pardubice jasnou výstrahou do budoucna. Během letní přestupové pauzy proto začalo budování nového týmu Perníkářů, který opustila řada nepříliš úspěšných hokejistů a naopak posílilo mnoho šikovných tváří. Jenže začátek sezóny 2019/2020 je snad ještě horší než kdy předtím. Pardubicím opět patří nejhorší postavení v tabulce a vedení klubu se na to rozhodlo reagovat vyhozením trenéra Lubiny. Kdo na jeho místo? Nabízí se prý Vladimír Růžička a Alois Hadamczik. Oba jsou totiž momentálně nezaměstnaní.

Dva reprezentační trenéři se poperou o volné místo

Vladimír Růžička i Alois Hadamczik svého času vedli národní barvy do bojů na mezinárodní scéně. Oba dosáhli značných úspěchů, ale zažili také tvrdé pády. Aktuálně jsou oba bez práce a jelikož s hokejem nehodlají skončit, nabídka z Pardubic je určitě hodně potěšila. Jenže kdo nakonec dostane přednost? To je otázka za několik tisíc korun! Hadamczika si pardubický klub vyhlédl přednostně hned v okamžiku, kdy se odvolání dočkal Ladislav Lubina. Jeho realizační tým ale zůstává, takže je potřeba najít pouze zkušeného lodivoda, který zaujme jeho místo. Hadamczik, který naposledy vedl reprezentační osmnáctku, by se takové výzvě nebránil:

„Možnost starat se o klub s takovou historií mě velmi zaujala, Pardubice vždycky patřily k tomu nejlepšímu, co naše liga nabízela.  Zároveň si uvědomuji, že převzetí takového týmu s sebou nese velkou zodpovědnost.“

Jednání s Aloisem Hadamczikem již proběhla a protože se obě strany nechtějí ukvapit, vzaly si jistou lhůtu na rozmyšlenou. Pardubice mezitím nelení a oslovily také Vladimíra Růžičku, který je po sestupu Chomutova a následném rozvázání spolupráce stále bez nového angažmá. V jeho případě to ale nebude jednoduché, zájem o něj totiž přichází ještě odjinud…

Litvínov se také pouští do hledání trenéra

Vervu Litvínov táhl do nového ročníku coby hlavní kouč někdejší hokejista Jiří Šlégr, který v klubu zastává vícero funkcí. Jak se ale v posledních zápasech ukázalo, sám na všechno prostě jednoznačně nestačí. Ozývají se proto zákulisní informace, že se vedení rozhlíží po jeho případném nástupci na lavičce a právě Vladimír Růžička je nejčastěji skloňovaným jménem.

Tento scénář se zdá být ze všech nejpravděpodobnější, protože ačkoli o zkušeného trenéra a současného poradce v Kadani stojí i Pardubice, vzhledem k masivním letním nákupům si jej zřejmě nebudou moci dovolit. Růžička je známý tím, že za „drobné“ opravdu nepracuje a Litvínov by mu mohl finanční nároky splnit podstatně lépe. Jak to tedy nakonec dopadne? Na odpověď si budeme muset ještě pár dnů počkat, ale jisté je to, že řešení v obou klubech musí přijít rychle. Jinak už totiž může být pozdě pomýšlet na úspěšný ročník.

Foto: sportsnet.ca

Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní