Odmítl jsem nabídku Třince, přiznal Jakub Lev. Kam zamířil?

Královéhradecký Mountfield pomohl dotáhnout k extraligovému finále, nyní mění působiště. Kde bude útočník Jakub Lev působit v příštím ročníku?

i Zdroj fotografie: Mountfield Hradec Králové
                   

Dvaatřicetiletý útočník Jakub Lev patřil v uplynulém ročníku k nejvýraznějším oporám královéhradeckého Mountfieldu. Za Východočechy zaznamenal celkem 41 kanadských bodů za 16 branek a 25 asistencí a patřil k nejproduktivnějším hráčům mužstva. Přesto se nakonec rozhodl pro návrat do mateřské Škody Plzeň, kde bude v nadcházejícím ročníku působit. Jak sám přiznává na návrat do rodného města se těšil.

Byl jsem pryč šest let, dva roky ve Vítkovicích, skoro čtyři v Hradci Králové. Dostal jsem nabídku pokračovat v Mountfieldu, ale relativně brzy mě kontaktoval Martin Straka a narovinu se zeptal, jestli bych neměl chuť se vrátit,“ nastínil okolnosti příchodu na stránkách klubu. Lva zaujala zejména vize západočeského klubu pro nadcházející sezóny, kdy bude chtít Plzeň stavět na svých odchovancích.

iZdroj fotografie: HC Škoda Plzeň

Já jsem se pak chtěl setkat osobně a zajímal jsem se o vize a třeba i návraty dalších kluků. Martin mi spoustu věcí upřímně vylíčil,“ doplňuje s tím, že nabídek měl celou řadu. Údajně o něj měl zájem také úřadující extraligový šampión v podobě třineckých Ocelářů. „Já jsem si pak vzal nějaký čas na rozmyšlenou, do toho agent samozřejmě přinesl i další nabídky, shodou okolností právě i Třinec. Ale já už od začátku věděl, že buď zůstanu, nebo se vrátím,“ přiznává.

Lev: Ještě jsem si chtěl v Plzni zahrát na vrcholu

Klíčovým důvodem návratu je podle něj nostalgie a snaha zahrát si v dresu mateřského celku ještě před koncem kariéry v plné síle. „Nakonec asi rozhodlo, že jsem si vždy tady ještě chtěl někdy zahrát. Je mi dvaatřicet let a neodkázal jsem zaručit, že třeba za tři roky budu stále hrát dobře, abych pak sem jenom nepřišel něco dohrávat za vrcholem,“ doplňuje s tím, že má stále klubu i svému staronovému zaměstnavateli co nabídnout.

Sedmnáctinásobný reprezentant se těší na novou roli lídra mužstva a věří, že s pokorou zvládne další kariérní etapu. Přesto očekává výrazný tlak ze strany fanoušků i známých. „Uvědomuji si, že není jednoduché se vracet domů. Bude to jistě mnohem více sledované, než kdybych hrál někde mimo. Zároveň se na to ale hrozně těším. Udělám tedy všechno pro to, abych byl připraven v topu, možná ještě víc než kdykoliv jindy,“ zakončil v rozhovoru pro klubový web.

Je návrat domů správným krokem v kariéře Jakuba Lva?

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články