Odchod do Ruska? Můj život, moje rozhodnutí, prohlásil (ex)reprezentant Klok

Patřil mezi reprezentační opory a měl našlápnuto k nominaci na domácí světový šampionát. Proč Lukáš Klok nakonec zvolil angažmá v Rusku a zabouchnul si dveře do národního týmu?

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Na mezinárodní scéně si odbyl téměř sedm desítek duelů v dresu s lvíčkem na prsou, včetně účastí na světovém šampionátu a olympiádě. Přesto je nyní zřejmé, že na nadcházející mistrovství světa, které se příští rok uskuteční v Praze a Ostravě, se nedostane. Osmadvacetiletý obránce Lukáš Klok totiž před začátkem sezóny překvapivě přijal nabídku od ruského klubu Neftěchimik Nižněkamsk, kde působil již v minulosti. Vzhledem k setrvávajícímu pravidlu nepovolávat hráče působící s Rusku si tak fakticky uzavřel dveře k účasti na velkém turnaji.

Klok: Respektuji rozhodnutí svazu

Sám odchovanec vítkovického hokeje však nyní přiznal, že svého rozhodnutí zdaleka nelituje. Pro ruský server AllHockey prohlásil, že již nemá nenaplněné reprezentační ambice. „Takhle jsem se rozhodl. Ve své kariéře už jsem byl na mistrovství světa a olympiádě. Jako součást národního týmu jsem hrál na všech velkých turnajích. Samozřejmě mě mrzí, že nebudu moct hrát za národní tým. Respektuji ale rozhodnutí našeho hokejového svazu a oni respektují moje,“ cituje jeho slova Blesk.cz.

Ve Vítkovicích odehrál Lukáš Klok čtyři extraligové sezony.
iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Bývalý hráč švýcarského Lugana, švédského Rogle, finského Lukko nebo Slovanu Bratislava zároveň promluvil o svém angažmá ve Spojených státech. Po prvním ročním ruském angažmá v Nižněkamsk totiž zamířil právě do kádru Arizony Coyotes. „Všichni mi tehdy říkávali, že musím udělat NHL. Abych byl upřímný, nebylo to nejlepší načasování. Dělal jsem, co jsem mohl, ale v USA se mi nelíbilo. Rozhodnutí o návratu bylo tedy snadné,“ přiznal Klok, který do nejprestižnější hokejové soutěže nakonec nezasáhnul.

Klok: Nikdy jsem o NHL nesnil

Připsal si jen čtyři starty ve farmářské AHL za Tucson Roadrunners. „Nikdy se mi taky nelíbila americká mentalita, ani když jsem byl mladší. Nikdy jsem nesnil o tom, že bych hrál v NHL,“ zdůraznil Klok, který ve Spojených státech působil již dříve. Ještě v dorosteneckém věku totiž strávil sezónu v dresu mládežnického Youngstown Phantoms. Ostravský rodák doplnil, že jeho vysněnou ligou je naopak právě KHL.

Klok má na kontě 178 extraligových zápasů.
iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Po první sezoně v KHL, kdy jsem hrál za Slovan Bratislava, jsem si uvědomil, že chci hrát tuhle ligu. Lidé jsou tu skvělí, mám tu spoustu dobrých přátel na ledě i mimo něj. Tak proč bych si to musel rozmýšlet? Hodně lidí mi o návratu do KHL říkalo, že bych to neměl dělat. Tohle je ale můj život, moje rozhodnutí. Nežiju proto, abych tyto lidi činil šťastnými. Sám chci být šťastný,“ zakončil někdejší reprezentační bek.

Je správné, že Lukáš Klok nenastoupí v českém dresu na MS 2024?

Diskuze Vstoupit do diskuze
135 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články