Od českých mladíků se v NHL čekají velké věci

Foto: nypost.com

Ačkoli se česká legie v zámořské NHL během letní pauzy zase o něco zmenšila, máme v zásobě ještě další šikovné mladíky, kteří by se v následujícím ročníku mohli stát oporami svých klubů. Petr Mrázek, Tomáš Hertl a David Pastrňák své kvality již prokázali. Koho dalšího čeká náročná zkouška, která rozhodne o další budoucnosti? Nabízejí se čtyři jména, do nichž jsou tuzemskými fanoušky vkládány velké naděje. Obstojí?

Filip Chytil zaujal v NHL i na světovém šampionátu

Teprve devatenáctiletý obránce Filip Chytil začínal v mládežnických kategoriích hokejového Zlína, odkud se po jednom ročníku mezi dospělými stěhoval za moře. V první sezóně hrál povětšinou na farmě New York Rangers a do hlavního týmu se probojoval pouze na devět soutěžních utkání. V následujícím roce už byl platným členem hvězdného týmu.

Odehrál všechny zápasy základní fáze, nasbíral dokonce i dvanáct bodů. Česká hokejová reprezentace jako účastník slovenského světového šampionátu  na Chytila hodně sázela, trenér Miloš Říha jej neustále chválil. Start ročníku 2019/2020 byl měl být pro Chytila zlomový. Počítá se s ním totiž jako s lídrem obranných valů. Chopí se této šance, nebo nakonec selže?

Vrána zaznamenal nejlepší rok kariéry a věří v další zlepšení

Třiadvacetiletý Jakub Vrána odehrál dosud nejlepší sezónu v zámoří. Po třech letech se vypracoval ve stále nastupujícího útočníka Washingtonu Capitals a může tak hrát po boku velkých mužům, mezi které patří zejména Alexandr Ovečkin. V základní fázi ročníku 2018/2019 posbíral Vrána slušných 47 kanadských bodů za 24 přesných zásahů a 23 gólových přihrávek. Play-off se mu vůbec nepovedlo a ani jednou nebodoval, nicméně i tak se s ním stále počítá jako s budoucností Capitals.

Má na kontě Stanley Cup z roku 2018 a určitě by rád ještě další trofej do sbírky přidal. Povede se mu to v nové sezóně a bude ještě více produktivní? Uvidíme. Miloš Říha, trenér národního týmu, jej kritizoval za špatný přístup při zápasech, kdy nedbal jeho instrukcí. Pokud by se o něco podobného pokusil v zámoří, asi by s ním tamní trenéři rychle zametli.

Filip Zadina má debut za sebou, nyní už čeká jen na příležitost

Devatenáctiletý rodák z Pardubic si během své první sezóny v zámoří odbil premiéru v NHL. Ačkoli většinu ročníku strávil na farmě, Detroit Red Wings jej využil v devíti zápasech. Tam Filip Zadina posbíral tři body za jednu branku a dvě asistence. Po návratu na farmu se prosadil rovnou 35 body a dá se předpokládat, že si jej Rudá křídla zase rychle stáhnou do A-týmu. Pokud se tak skutečně stane, bude tento talentovaný český útočník aspirovat na titul nováčka roku. A naprosto zaslouženě.

Radim Šimek může také jen překvapit

Obránce Radim Šimek není úplně typickým mladíkem, jelikož už mu táhne na sedmadvacet let. Jako jediný hráč z našeho seznamu se narodil ještě za dob Československa. Dlouhou dobu působil v Liberci, ale nakonec si řekl, že přeci jen zkusí štěstí za oceánem. První ročník strávil na farmě klubu San Jose Sharks, v sezóně druhé se ovšem napevno usadil po boku Tomáše Hertla a ve stejném duchu bude pokračovat i nadále. Zatím za žraloky odehrál jednačtyřicet zápasů, z nichž odešel s devíti bodovým ziskem. Své obranné úkoly plnit na jedničku a pokud formu potvrdí i nyní, dočká se nejspíš i prodloužení smlouvy. Tento rok bude pro rodáka z Mladé Boleslavi opravdu zlomový.

Foto: nypost.com