Oceláři ulovili velkou rybu! Obranu zpevní český reprezentant se zkušenostmi z NHL

Po šesti letech se do Tipsport extraligy vrací zkušený obránce, který má na kontě desítky zápasů v národním týmu. Reprezentoval Česko na mistrovství světa i na olympiádě. Nyní posílí defenzivu třineckých Ocelářů.

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Po zisku třetího titulu v řadě opustili Třinec reprezentační obránci David Musil a Tomáš Kundrátek. První zamířil do Pardubic, druhý bude oblékat dres brněnské Komety. Během letní přestávky vedení Ocelářů usilovně pracuje na doplnění týmu. V průběhu mistrovství světa klub oznámil příchod lotyšského reprezentanta Karlise Čuksteho, který naposledy hrál za Lahti. Nyní Třinec zveřejnil další jméno a jde o posilu jako hrom. Po šesti letech se do extraligy vrací Jakub Jeřábek.

NHL, mistrovství světa i olympiáda

Ofenzivní bek naposledy působil ve Spartaku Moskva a Podolsku, ale má za sebou i zámořskou štaci. V NHL nastupoval za Montreal a Washington. „Tak snad jsem i tam poznal, co je potřeba k vítězství,“ poznamenal pro klubový web Ocelářů Jeřábek a prozradil, co ho do kádru mistra přitáhlo. „Chtěl jsem do Třince i díky jeho auře vítězů,“ uvedl obránce, který s Plzní vyhrál extraligu v roce 2013. O deset let později může přidat další triumf.

iZdroj fotografie: Washington Capitals

„Můj přestup do Třince vznikl zájmem obou stran. Cítil jsem, že komunikace s vedením klubu byla nejlepší, cítil jsem největší zájem a bylo to z mého pohledu snadné rozhodnutí. Vím o ambicích Třince, konec konců ty souvisí i s celou aurou okolo klubu. Vím, že střídačka i kabina tady žijí pro úspěchy a já věřím, že do tohoto vítězného kolektivu co nejrychleji zapadnu,“ doufá jedenatřicetiletý bek.

Jeřábek: Jsem zkušenější a klidnější

Jeřábek přiznal, že se mu líbí vize klubu. „Trenér na mě udělal dojem. Hlavně jsem ale od spousty kluků slyšel, jaké je tady zázemí. A vím, že i pro rodinu jsou podmínky v okolí a Beskydech ideální. Rozhodně se těším i na návrat do extraligy, po šesti letech v zahraničí k ní mám velký respekt. Během těch šesti let v zahraničí jsem toho hodně zažil a doufám, že mě posunuly i jako hokejistu k lepšímu. Vracím se do Česka jako zkušenější a klidnější hráč, kterému jde o týmový úspěch,“ doplnil Jakub Jeřábek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
75 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články