Oceláři ulovili velkou rybu! Obranu zpevní český reprezentant se zkušenostmi z NHL

Po šesti letech se do Tipsport extraligy vrací zkušený obránce, který má na kontě desítky zápasů v národním týmu. Reprezentoval Česko na mistrovství světa i na olympiádě. Nyní posílí defenzivu třineckých Ocelářů.

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Po zisku třetího titulu v řadě opustili Třinec reprezentační obránci David Musil a Tomáš Kundrátek. První zamířil do Pardubic, druhý bude oblékat dres brněnské Komety. Během letní přestávky vedení Ocelářů usilovně pracuje na doplnění týmu. V průběhu mistrovství světa klub oznámil příchod lotyšského reprezentanta Karlise Čuksteho, který naposledy hrál za Lahti. Nyní Třinec zveřejnil další jméno a jde o posilu jako hrom. Po šesti letech se do extraligy vrací Jakub Jeřábek.

NHL, mistrovství světa i olympiáda

Ofenzivní bek naposledy působil ve Spartaku Moskva a Podolsku, ale má za sebou i zámořskou štaci. V NHL nastupoval za Montreal a Washington. „Tak snad jsem i tam poznal, co je potřeba k vítězství,“ poznamenal pro klubový web Ocelářů Jeřábek a prozradil, co ho do kádru mistra přitáhlo. „Chtěl jsem do Třince i díky jeho auře vítězů,“ uvedl obránce, který s Plzní vyhrál extraligu v roce 2013. O deset let později může přidat další triumf.

iZdroj fotografie: Washington Capitals

„Můj přestup do Třince vznikl zájmem obou stran. Cítil jsem, že komunikace s vedením klubu byla nejlepší, cítil jsem největší zájem a bylo to z mého pohledu snadné rozhodnutí. Vím o ambicích Třince, konec konců ty souvisí i s celou aurou okolo klubu. Vím, že střídačka i kabina tady žijí pro úspěchy a já věřím, že do tohoto vítězného kolektivu co nejrychleji zapadnu,“ doufá jedenatřicetiletý bek.

Jeřábek: Jsem zkušenější a klidnější

Jeřábek přiznal, že se mu líbí vize klubu. „Trenér na mě udělal dojem. Hlavně jsem ale od spousty kluků slyšel, jaké je tady zázemí. A vím, že i pro rodinu jsou podmínky v okolí a Beskydech ideální. Rozhodně se těším i na návrat do extraligy, po šesti letech v zahraničí k ní mám velký respekt. Během těch šesti let v zahraničí jsem toho hodně zažil a doufám, že mě posunuly i jako hokejistu k lepšímu. Vracím se do Česka jako zkušenější a klidnější hráč, kterému jde o týmový úspěch,“ doplnil Jakub Jeřábek.

Diskuze Vstoupit do diskuze
57 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní