Třinec? Prvotřídní organizace, ví bek draftovaný San Jose Sharks. Po návratu z mistrovství světa posílí Oceláře

Úřadující mistři přišli o dva elitní obránce. David Musil zamířil do Pardubic a Tomáš Kundrátek posílil Kometu Brno. Jednu náhradu už v Třinci mají. Řady Ocelářů rozšíří reprezentant, který má zkušenosti z Finska, z KHL i ze zámoří.

i Zdroj fotografie: San Jose Sharks
                   

Zprávy o konci Davida Musila a Tomáše Kundrátka v Třinci vypluly na veřejnost už v průběhu play-off. První odchází od Ocelářů po pěti letech, druhý odehrál v dresu mistra uplynulé tři sezóny. Jeden z hráčů, kteří by je měli nahradit, míří do Třince z finského Lahti. Důrazný bek, kterého v roce 2015 draftovalo San Jose, aktuálně pomáhá lotyšské reprezentaci na mistrovství světa. Na ledě je Kārlis Čukste dost často, průměrný ice time na zápas má kolem 17 minut.

Důrazný v obraně i kreativní v útoku

Věřím, že umím hrát na obou stranách kluziště. Jsem hrdý na to, že se nebojím práce kolem vlastní branky, nebo blokovat střely soupeře, ať už při hře pět na pět nebo ve vlastním oslabení. Zároveň ale umím být i kreativní a hrát ofenzivně. Doufám, že Ocelářům pomůžu,“ řekl klubovému webu Třince Čukste, kterému působení v týmu doporučil kamarád Ralfs Freibergs.

iZdroj fotografie: Quinnipiac University Bobcats

Řekl mi, že Třinec je prvotřídní organizace, ale to jsem už slyšel od více hráčů. Ať už od těch, kteří za Třinec hráli nebo proti němu nastoupili. Jsem nadšený, že toho budu součástí. Vím, že Třinec vyhrál ligu třikrát za sebou, vítězná laťka je nastavená vysoko,“ doplnil obránce Kārlis Čukste.

Diskuze Vstoupit do diskuze
128 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní