Oceláři mají nového kapitána ao 20% nižší rozpočet. Tým se generačně proměňuje, zní z Třince – SportyŽivě

Oceláři mají nového kapitána ao 20% nižší rozpočet. Tým se generačně proměňuje, zní z Třince

                   

Do nové extraligové sezóny zanedlouho vstoupí i třinečtí Oceláři. Tradiční aspirant na nejvyšší příčky v létě výrazně omladil kádr, klub však vinou koronaviru čelí i složité ekonomické situaci. „Oproti minulé sezoně máme k dispozici o dvacet procent nižší rozpočet pro A-tým. Podmínky hráčů šly dolů, spousta klubů ušetří v rozpočtové položce. Na druhou stranu je těžké odhadovat příjmy. Nikdo neví, co nás čeká v dalším průběhu sezony,“ přiznal sportovní ředitel klubu Jan Peterek.
„Je tam spousta otazníků, které budou rozhodovat o ekonomickém výsledku tohoto ročníku. Tahle sezona bude strašně zvláštní, ale doufejme, že dopadne pro všechny dobře,“ dodal Peterek. V klubu skončily výrazné osobnosti v podobě Jiřího Polanského, který ukončil kariéru nebo Martina Adamského, který pokračuje v prvoligovém Havířově. „Věděli jsme, že skončí hráči, kteří zde působili delší dobu,“ přiznal kouč Ocelářů Václav Varaďa.

iKapitán Petr Vrána bude mít k ruce i asistenty Martina Růžičku (vpravo) a Vladimíra Draveckého. (zdroj: facebook.com/hcocelari)

„Je to sport, všechno je proto nevyzpytatelné, ale my chceme vyhrávat. Naši hráči jsou na to připraveni a půjdou s chutí do extraligových bojů. Hokej je kolektivní sport a na tom si zakládáme. Právě kolektivním pojetím jsme vyhráli před rokem a půl mistrovský titul,“ pokračuje třinecký kouč.

Úspěch v letním turnaji i nový kapitán

„Jsem rád, že jsme byli schopni absolvovat celou přípravu bez virózy a karantény. Hráči odehráli velice kvalitní utkání, které nás vynesly až na nejvyšší stupínek,“ chválí své mužstvo za úspěch v Generali Česká Cupu, ve kterém Třinec zvítězil. „Potěšilo nás, že jsme hráli pohledný hokej. Věřím, že na tyto zápasy v extralize navážeme,“ dodal.

https://www.facebook.com/hcocelaricz/posts/4809443065736169

Třinec vstupuje do sezóny i s novým kapitánem. Tím se stal pětatřicetiletý útočník Petr Vrána, který je aktuálně nejstarším hráčem mužstva. „Vážím si volby kluků. V týmu fungujeme společně, je tam dobrá parta lidí. Céčko je jen písmeno na dresu, v šatně jsme jeden tým, lídru máme víc,“ věří Vrána.

Pomáháme si jako rodina, přiznal Vrána

Ten si roli kapitána vyzkoušel již v pražské Spartě, odkud právě do Slezska přišel. „Prošel jsem toho hodně, tady to ale funguje výborně, kluci nemají problém přijmout někoho nového. Podporujeme se, pomáháme si, problémy se snažíme řešit společně,“ doufá. „Pomáháme si navzájem jako rodina. Oceláři jsou dobře fungující firma, začíná to od nejvyšších pater. Pokud jsou rozhodnutí dobrá nahoře, pak to funguje i dole a podle toho také fungují hráči na ledě,“ ví.

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (78%) 175 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Sebevědomý řidič se pustil do konfliktu na dálnici. Brzy však zjistil, že udělal velkou chybu. Video zachytilo nemilou situaci
ArmádníZpravodaj.cz
Z-35 Heli Trener: Poslední československý vrtulník skončil neúspěchem, i přesto se nesmazatelně vepsal do historie
Události247.cz
Epidemie covidu nabírá na síle, nemocnice se plní raketovým tempem. Vláda zpřísnila opatření
VědaŽivě.cz
Proč váš nový vztah patrně skončí jako ten předchozí? Hru můžete změnit a rozbité randění spravit