O trojici trenérů reprezentace je jasno. Výbor je schválil

                   

Výkonný výbor Českého hokeje v poměrně netradičním hlasování, které bylo důsledkem bezpečnostních opatření, schválil nová jména ve vedení našeho hokeje. Tedy nová jména na pozici trenérů naší reprezentace. O nich se už nějaký čas mluvilo, ale teprve nyní bylo vše potvrzeno oficiálním hlasováním a oni jsou již právoplatnými členy našeho hokejového týmu.

iZdroj fotografie: si.com

Filip Pešán, Straka a Špaček

Trenérem naší hokejové reprezentace je Filip Pešán. A ten si k sobě vybral dvojici asistentů, kteří na jeho vyslovenou nabídku kývli. Prvním jménem na pozici asistenta je Martin Straka. Jménem druhým je Jaroslav Špaček. Toto je trojice, se kterou se aktuálně budeme vídat na střídačce našeho týmu v rámci všech reprezentačních utkání.

Zapomínat by se nemělo ještě na jméno Zdeňka Orcta. Ten by měl v reprezentaci působit na pozici trenéra našich gólmanů. Nutno však říci, že jeho jméno zatím neprošlo oficiálním schvalovacím procesem a tak s ním můžeme stoprocentně počítat v podstatě až ve chvíli, kdy ho Výkonný výbor Českého hokeje schválí.

iZdroj fotografie: zimbio.com

Smlouva na dva roky

Nově jmenovaný realizační tým podepsal dvouletou smlouvu. Po jejím vypršení se samozřejmě uvidí, co bude dále. Pokud se trenérskému triu bude dařit, jistě nemusí být vyloučeno, že jim může být ze strany našeho hokeje nabídnuto prodloužení. Ukázat, jak si s vedením týmu poradí, budou moci na celé řadě akcí.

Půjde hned o tři podniky. V roce 2021 to bude mistrovství světa, které se bude konat v Minsku a v Rize. Hned následující rok nastane událost patrně nejdůležitější, a to olympijské hry v Pekingu, které jsou naplánovány na rok 2022. Ve stejném roce se uskuteční ještě mistrovství světa, které se bude konat v Helsinkách a Tampere. Možností, jak ukázat kvality, bude mít trenérské trio více než dost. A jak hráči, tak hlavně fanoušci na velký úspěch čekají už hodně dlouho.

iZdroj fotografie: vimeo.com

Staronová jména i u mladších

Nejde o jediné nové trenéry, které bude naše reprezentace mít. Opomenout nelze také reprezentační výběr do 17 let. Zde však žádná změna nebude, jelikož tým i nadále povede Václav Eismann. U reprezentace do 16 let však nové jméno je, a bude jím Karel Beran. Ten není úplně neznámým jménem, jelikož předtím vedl reprezentaci do 18 let. Nyní nastupuje k mladším, kde přebírá štafetu, kterou mu předal dosavadní trenér Petr Haken, kterému již vypršela původní smlouva.

Diskuze Vstoupit do diskuze
126 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články