Nový trenér ukázal, že to jde. Hokejová Sparta znovu vyhrála

Foto: 123ru.net

Po tom, co se Spartě dlouhodobě nedařilo muselo dojít k několika důležitým personálním změnám. Jak jsme vás již informovali, tou hlavní bylo odvolání trenéra, kterým byl Uwe Krupp. Dlouhodobé neodpovídající výsledky jednoduše znamenaly, že se musel vzdát pozice hlavního trenéra a spolu s ním museli opustit i asistenti. V tu chvíli zavládlo ve Spartě určité provizorium.

První zápas ještě nevyšel

Úplně první zápas potom, co z týmu odešel Uwe Krupp, Spartě ještě nevyšel, a tak prohrála s Třincem celkem vysoko 1:5. V tu chvíli se však na lavičku Sparty zatím postavil ještě Jaroslav Hlinka a Petr Ton, kteří sloužili spíše ještě jako provizorní záskok po vyhození trenéra. V tu chvíli tak Sparta ještě nehrála nijak kvalitně a stále se vedla na vlně neúspěchů předchozího trenéra.

Následující zápasy byly jiné

Potom do Sparty přišel Miloslav Hořava, který měl jediný úkol. Zvednout Spartu a dostat ji z nesnází, kterou byly především čtyři předchozí porážky v řadě. Miloslav Hořava se tak hned ve svém prvním utkání v klubu stal hrdinou, jelikož se mu povedlo to, po čem volalo vedení i fanoušci. Klub v prvním zápase pod svým novým koučem skutečně vyhrál a dokázal porazit Kometu Brno 4:3.

Klubu se však vydařil i další zápas, který se hrál v rámci předehrávky 48. kola hokejové Tipsport extraligy. To Sparta nastoupila proti Vítkovicím, kterým dokázala nasázet hned 4 góly, zatímco soupeř vstřelil jenom dva.  Miloslav Hořava tak všem ukázal, že je na lavičce Sparty správnou osobou, a hlavně že hned v prvních zápasech splnil to, co se po něm chtělo – narušit sérii proher.

Hráči si ho pochvalují

Ozývají se i pozitivní ohlasy od některých hráčů, že Miloslav Hořava přinesl do klubu něco zcela jiného, než přinášel Uwe Krupp. Zatím je však brzy hodnotit jeho úspěchy, ale jako úvod je to rozhodně skvělé. Když by už nic jiného, tak alespoň ukázal že to jde a že Sparta může vyhrávat.

Foto: 123ru.net