Nového účastníka EBEL Bratislava Capitals s Hamerlíkem v bráně povede bývalý kouč Komety Brno

(zdroj: wikimedia.org, zoznam.sk)

Premiérovou sezónu slovenského mužstva v rakouské EBEL zažije na vlastní oči i český kouč Rostislav Čada. Zkušeného trenéra, který koučoval Kometu Brno, Škodu Plzeň nebo liberecké Bílé Tygry získal nováček soutěže Bratislava Capitals. „Jsem moc rád, že jsme se dohodli. Jednali jsme spolu delší čas, měli jsme spoustu telefonátů spojených s představami o směru, kterým se chceme ubírat. Shodli jsme se ve všem,“ řekl český kouč.

„Hlavní důvod, proč jsem přijal nabídku Capitals byl ten, že přišla ze strany Dušana Pašeka, kterého jsem poznal jako hráče a znám i jeho charakter i profesionalitu,“ uvedl Čada pro šport.sk. „Ambicí nováčka v rakouské národní soutěži je postup do play-off a dobrými výkony přitáhnout diváky na stadion Ondreja Nepelu,“ prozradil jaké jsou cíle bratislavského klubu.

(zdroj: facebook.com/bratislavacapitals)

Syn zesnulého československého reprezentanta Dušana Pašeka se s Čadou setkal při angažmá v Košicích i Slovanu Bratislava. „Metody pana Čady znám velmi dobře právě z doby, kdy jsem pod ním hrával. Plně se ztotožňuji s tím, aby se na trénincích tvrdě pracovalo a následně se všechny prvky profesionality přenesli do zápasů,“ uvedl Pašek ml., který ukončil aktivní kariéru před čtyřmi roky. „I proto chceme disponovat v mužstvu hráči, kteří budou mít kvalitní tréninkovou morálku a budou přistupovat ke svým povinnostem profesionálně,“ dodal.

Hamerlín v dresu Capitals. (zdroj: iclinic-capitals.sk)

Klub vzniknul v roce 2015 pod názvem HC Bratislava jako náhrada chybějící za bratislavské mužstvo v domácí soutěži. HK Ružinov 99 Bratislava totiž ukončil činnost a Slovan Bratislava působil v Kontinentální hokejové lize. Extraligu si klub však nikdy nezahrál, působil v druhé a třetí nejvyšší soutěži.

Po příchodu investorů se klub přejmenoval na Bratislava Capitals a ohlásil ambici stát se nejlepším klubem slovenského hlavního města. V týmu působí řada hráčů, známých z české extraligy, mimo jiné bývalý Ocelář Peter Hamerlík, exvítkovický Karol Sloboda nebo bývalé křídlo Olomouce Dávid Buc.