Nová posila Sparty z Finska: Klub má v Evropě velké jméno. S jakým cílem přichází?

Hokejová Sparta vstupuje do další fáze letní přípravy s novou posilou v kádru. Jak se na působení v Praze těší finský mistr světa?

i Zdroj fotografie: HC Sparta Praha
                   

Jen málokterý extraligový hráč se může pyšnit zlatou medailí ze světového šampionátu. Nová akvizice pražské Sparty je však světlou výjimkou. Třiatřicetiletý útočník Jani Lajunen slavil v dresu finské reprezentace životní úspěch před dvanácti lety, nyní by chtěl slavit triumfy také v české extralize. „Jsem tady teprve krátce, ale je skvělé být s klukama na ledě,“ pochvaloval si na startu letní přípravy zkušený Fin.

Bývalý hráč švýcarského Lugana, finské Tappary či amerických celků Milwaukee Admirals a Peoria Rivermen přichází do tuzemské soutěže po dvou letech strávených ve švédském Örebro HK. Za semifinalistu loňského ročníku tamní ligy nastoupil k celkem 119 utkáním, v nichž si připsal 16 branek a 36 asistencí. Jak sám přiznává, volba nového působiště byla snadná. „Sparta má v evropském hokeji velké jméno,“ podotknul.

iZdroj fotografie: HC Sparta Praha

„Je to pro mě šance si zahrát v další soutěži a porovnat se s jinými hráči. Jsem šťastný, že mohu ve Spartě být. Je to klub s velkou historií a skvělými hráči, navíc jsem si proti ní několikrát i zahrál a vždycky to byly dobré zápasy,“ doplňuje šestá letní posila Sparty s tím, že kádr je kvalitní. „Věřím, že máme silný tým. Extraligu popravdě tolik neznám, ale čeká nás velmi náročná sezona. Musíme se na ni dobře připravit a věřím, že ji zvládneme a budeme úspěšní,“ míní.

Lajunen: Musíme makat každý den

Vysoké ambice Sparta, která chce opět bojovat o mistrovský titul, jsou podle něj samozřejmostí. „Každý chce vyhrávat a celý náš tým není výjimkou. Musíme makat každý den, abychom na naše cíle dosáhli,“ dodává rodák z finského Espoo, kterého v roce 2008 draftoval Nashville. Sparta mimo Lajunena získala také Joshe Kestnera z finského Lukka, Vojtěcha Mozíka z Rõgle, Filipa Chlapíka z Ambri-Piotta, Ondřeje Najmana z Mladé Boleslavi a Aarona Irvinga z Davosu.

Bude pražská Sparta slavit v nadcházejícím ročníku mistrovský titul?

Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články