Posila pro útok Vítkovic. Do Ostravy míří účastník dvou posledních semifinále play-off

Hokejové Vítkovice mají za sebou velmi úspěšnou první polovinu sezóny. Vedení aktuálně druhého celku extraligové tabulky však neusíná na vavřínech a získalo novou posilu.

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Druhé místo, bezkonkurenčně nejlepší útok extraligy a jen dvoubodová ztráta na čelo. Hokejové Vítkovice mají za sebou velmi vydařenou první polovinu ročníku. Na své snažení budou chtít navázat také v posledních devatenácti kolech a následném play-off. Právě proto se vedení ostravského celku rozhodlo k dalšímu posílení ofenzivy. Do klubu míří šestadvacetiletý útočník Jakub Kotala, který naposledy oblékal dres Mladé Boleslavi.

Čím dál více se blíží rozhodující fáze sezony, ve které bude potřeba přidat i na důrazu a bojovnosti,“ osvětlil sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček na stránkách klubu důvody akvizice. „Jsme rádi, že jsme Jakuba Kotalu získali. Měli jsme o něj zájem už před nějakým časem. Nyní je v ideálním hokejovém věku, je to velký řízný útočník a jako rodák z Havířova má samozřejmě vztah k našemu regionu,“ doplňuje.

iZdroj fotografie: HC Olomouc

V letošní sezoně v Boleslavi nedostával tolik prostoru. Ale v minulé sezoně byl dost produktivní. Takže věříme, že na to naváže a že se mu bude dařit i v našem dresu,“ dodal s odkazem na 28 kanadských bodů, které Kotala loni zaznamenal a pomohl tak Mladé Boleslavi do semifinále play-off. Letos se zatím trefil pouze jednou a připsal si čtyři asistence. „Věříme, že se stane platnou součástí našeho kádru,“ zakončil Šimíček.

Náročný program

Bývalý mládežnický reprezentant, který dříve působil také v Olomouci nebo pražské Slavii, bude chtít rozšířit svou sbírku 141 extraligových startů. Vítkovice s Kotalou v sestavě však v nadcházejících kolech čeká náročný program. V průběhu šesti dní čekají Ostravany tři venkovní utkání proti Českým Budějovicím, Karlovým Varům a Plzni. „Vnímáme to, že se na nás bude už každý chystat jako na play off. Prostě jsme červený prapor. Jsme na vrchu tabulky. Každý se chce proti nám ukázat,“ tuší trenér Miloš Holáň pro klubový web.

iZdroj fotografie: BK Mladá Boleslav

Nikdo nic nepodcení. My k tomu proto musíme přistupovat úplně stejně, ne – li lépe,“ zdůraznil.

Probojují se Vítkovice až do finále play-off?

Diskuze Vstoupit do diskuze
66 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Jak trojnásobně prodloužit životnost autobaterie: Expert vysvětlil úkon, který zafunguje na levné i drahé modely
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Na Ukrajinu se dostanou hned 4 tanky ze Západu, ruské je překonají pouze v jednom směru. Zapojit se musela i Amerika, i když nechtěla
Události247.cz
Události247.cz
Poláci jsou na Čechy už vážně naštvaní: V obchodech mají kvůli nim prázdné regály
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Experimentální zbraň 2. sv. války: Pekelné kolo bylo tak nebezpečné, že raději skončilo už ve fázi testování