Nominace na MS počítá se zvučnými jmény. Jistotou je zatím jen Hronek

Foto: theathletic.com

Mistrovství světa v hokeji se už pomalu ale jistě blíží, a tak je na čase začínat postupně tvořit národní tým a uvažovat nad tím, kdo by teoreticky jet mohl a kdo by jet nemohl. Je jasné, že se opět budeme chtít spoléhat na hráče z NHL, kteří by mohli svou kvalitou herní projev našeho týmu vylepšit. Ne každý hráč ale chce jet. A pokud ano, není jisté, zda vůbec bude moci jet.

Účast stoprocentně potvrdil Hronek

Prvním ze stoprocentně potvrzených jmen je Filip Hronek. Ten hraje za Detroit, kde už je jistota toho, že se do play-off nedostane. A jelikož Hronek chce reprezentovat, rovnou kývl na to, že v květnu se šampionátu ve Švýcarsku zúčastní.

Ve hře ale mohou být i jiná jména. Nyní se tým poohlíží hlavně tam, kde je větší jistota toho, že se hráči se svým domovským klubem nedostanou do play-off, což znamená že v době šampionátu budou mít po sezoně, a tak mohou být pro MS v hokeji volní. Jedná se třeba o týmy San Jose, Anaheim, Rangers, Ottawu nebo New Jersey. I když zápasů je do konce základní hrací části NHL ještě dost, podle aktuálního bodového stavu to vypadá spíše na to, že šanci zahrát si o Stanley cup tyto týmy patrně mít nebudou. A to by mohlo znamenat přísun hráčů do národního týmu.

Nominaci může zhatit řada věcí

V první řadě je to právě play-off v NHL, kdy budou muset hráči zůstat ve svém domovském klubu a zde bojovat o Stanley cup. Pokud by však se svým klubem v průběhu vyřazovacích bojů vypadli, je zde možnost povolat je v průběhu mistrovství. Dalším rizikem může být to, že je klub prostě nepustí. Je jejich zaměstnavatelem, mají s ním smlouvu, a tak může velmi často mluvit do toho, zda je pustí na MS nebo ne.

Třetím možným rizikem je zranění, které hráč prostě potřebuje doléčit a nemůže s ním hrát. Rizikem poslední je angažmá. Ti, kteří nemají obnovenou smlouvu také patří do skupiny těch, kteří mohou účast odříci.

Jak to zatím vypadá?

A o jakých jménech se zatím mluví? Hronka máme potvrzeného, a tak zmiňme další jména, jako Hertl, Kaše, Zacha, Chlapík, Chytil nebo Hájek, kteří se možná do play-off nedostanou. K nim se možná zařadí také Sobotka nebo Frolík a teoretická šance může být také u Voráčka, Pastrňáka nebo Krejčího, kde však už záleží na tom, jak si týmy dále povedou.

Foto: theathletic.com