NHL v Česku láká, lístky jsou již beznadějně vyprodané

Foto: nhl.cz

České sportovní fanoušky před nedávnem potěšila zpráva, že Česká republika bude ještě v letošním roce hostit jeden ze zápasů nejslavnější hokejové NHL. V našem hlavním městě změří síly Chicago Blackhawks a Philadeplhia Flyers, jejichž řady zdobí hned několik tuzemských rodáků, tudíž se vysoký zájem o lístky předem očekával. Nikdo ale nepředpokládal, v jaké rychlosti k jejich zmizení z pokladen dojde. Po dvou hodinách, co byly vpuštěny do oběhu, se po nich už jen zaprášilo!

Ani vysoká cena fanoušky neodradila

Překvapivě brzkému vyprodání lístků nezabránila ani skutečnost, že se pohybovaly v cenovém rozpětí od 1 990 do 7 990 Kč. Server Ticketportal, který dostal prodej lístků na starost, během prvních několika vteřin zaznamenal zájem tisíce lidí. Na některé se v široké konkurenci dokonce ani nedostalo. Čeští fanoušci tedy jednoznačně vítají přítomnost události, které běžně nemají možnost být svědky. A jsou ochotni za ni zaplatit jakkoli vysokou částku.

Lví podíl na vysokém zájmu o lístky bezesporu mají Michal Neuvirth, Radko Gudas a zejména Jakub Voráček, kteří v současnosti hájí barvy Flyers. Na farmě o svou šanci navíc stále bojuje David Kaše, který by se v O2 aréně za jistých okolností mohl také objevit. Na druhé straně se dá očekávat start Dominika Kubalíka, který se do Chicaga přesunul z Los Angeles. Ještě předtím mimo jiné nastupoval v dresu švýcarského Ambri-Piotta, kde jako první Čech v historii dokázal ovládnout kanadské bodování základní části soutěže. Nejistá je pak účast Davida Kämpfa, kterému po aktuální sezóně končí smlouva.

NHL do Česka míří potřetí v historii

Zápas mezi Flyes a Blackhawks vrací NHL do České republiky po dlouhých devíti letech. Úplně poprvé k nám zavítala v roce 2008, kdy se na kluzištích ve dvou zápasech představily týmy New York Rangers a Tampy Bay Lightning. Roku 2010 pak byla Praha svědky dvou utkání mezi kluby Boston Bruins a Phoenix Coyotes. Letos pro změnu proběhne pouze jeden zápas, nicméně i tak se mají ti rychlejší z vás na co těšit. Určitě totiž půjde o skvělou podívanou.

Foto: nhl.cz