NHL se dohraje podle nového systému. Klasická základní část končí

Zdroj fotografie: golos.ua

NHL se nakonec bude dohrávat, ale nikoliv ve svém klasickém rozlosování, jak tomu mělo být před přerušením sezony z důvodu koronaviru. Základní část byla předčasně ukončena a některý týmy čeká rovnou play-off.

Od doby, co byla sezona NHL přerušena kvůli koronaviru, se začalo mluvit o tom, zda se vůbec dohraje a pokud ano, v jakém provedení. Nyní už je jasno, že se dohrávat bude, a také je jasno, že to bude v novém, upraveném systému. Podívejme se, v čem bude letošní sezona výjimečná.

Sezonu dohraje 24 klubů

Klasická základní část sezony NHL byla předčasně ukončena a rovnou se půjde do play-off. A to s trochu upraveným systémem. Sezonu přerušenou koronavirem bude dohrávat pouze 24 nejlepších klubů. Pro zbývajících 7 sezona již skončila definitivně.

Zdroj fotografie: avto.goodfon.ru

Přímý postup a předkola

Nejlepší 4 týmy z každé konference bude čekat přímý postup do prvního kola play-off. Východní konference tak bude zastoupena týmy Boston, Tampa Bay, Washington a Philadelphia. Západní konference týmy St. Louis, Colorado, Vegas a Dallas. Tyto týmu bude čekat turnaj o nasazení, a to systémem každý s každým, v rámci konference.

Pro zbývajících 16 týmů NHL je připraveno předkolo, ve kterém se bude hrát na 3 vítězné zápasy. Vítězové tohoto předkola následně postupují do prvního kola play-off. Následně se mluví o tom, že první a druhé kolo by se ještě mohlo hrát na tři vítězné zápasy, a až zbytek klasicky na čtyři vítězství.

Zdroj fotografie: fivethirtyeight.com

Termín zatím není

Vzhledem ke stanovenému systému už vypadá vše nadějně a vše směřuje k tomu, že by se NHL, sice v těchto úpravách, mohla dohrát. Otázkou je ale kdy, jelikož zatím k žádnému vypsání termínů zápasů nedošlo. Očekává se však, že by se mělo hrát během léta, s přesahem patrně až do podzimního období. Kdy se hrát začne, to pochopitelně záleží především na přísnosti bezpečnostních opatření. Čím více se začne rozvolňovat, tím je větší pravděpodobnost, že nejlepší liga světa bude po svém přerušení dne 12. března znát své nové termíny, kde se sezona podle modifikovaného, ale nezbytného systému dohraje.