NHL přemýšlí nad změnou formátu hry. Inspiruje se v historii

Foto: 10pix.ru

NHL je nejprestižnější hokejovou ligou na světě. Dostat se sem, neskončit na farmě a hrát za některých z nejlepších klubů, to je sen každého hokejisty. A dvojitým splněným sněm je také to, pokud se daný hráč kvalifikuje na takzvané Utkání hvězd. Jedná se o populární exhibici, ve které se předvedou ti nejlepší hráči sezony, což vede ke skvělým hokejovým zážitkům. A právě tady přemýšlí NHL nad možnou změnou formátu.

Inspirace v minulosti

Inspiraci hledá NHL paradoxně v minulosti. Tedy v době, kdy byly tyto exhibice založeny na tom, že hrála Amerika proti zbytku světa. Jeden tým byl poskládán výhradně z hráčů ze Spojených států a Kanady, druhý tým byl poskládán výhradně z hráčů ze zbytku světa. Zde jasně dominovali Evropané, které doplnilo Rusko a několik dalších zemí. Pro hráče šlo o zajímavé zpestření, pro fanoušky zase o zajímavý zápas, ve kterém se mohlo ukázat, kdo je lepší.

Důraz na národnost

Změna formátu hry inspirovaná minulostí by mohla mnohem více respektovat národnost jednotlivých hráčů. Mohly by vzniknout sestavy hráčů a ohledem na to, z jaké země pocházejí. V tu chvíli by proti sobě nastupovali nejenom ti nejlepší z NHL, ale i ti nejlepší z konkrétních zemí a mohlo by dojít na zajímavé exhibiční klání, které by ukázalo, která země může být hokejovou velmocí. Vše samozřejmě stále v zábavném duchu.

Zatím ve fázi přemýšlení

Daná změna formátu hry Utkání hvězd by mohla zvýšit celkovou atraktivitu této exhibice. Zatím je vše pouze ve fázi přemýšlení, a tak se nechme překvapit, zda se změny (a jaké konkrétní) dočkáme už příští rok, tedy v roce 2021, nebo zda to bude o něco později. Je pravdou, že původní formát Ameriky proto zbytku světa byl v mnohém zajímavější než ten současný, kde zase mohou do konkrétních sestav zasahovat i samotní fanoušci, kteří mohou rozhodovat o to, kdo bude hrát s kým.

Foto: 10pix.ru