Neštěstí Voráčkova bývalého spoluhráče, málem uhořel

Bývalý křídelní útočník Philadelphia Flyers a spoluhráč Jakuba Voráčka si zadělal na pořádný průšvih, kvůli kterému si teď (nejen) hokej dlouho nezahraje. Zahraniční média během posledních dnů informovali širokou veřejnost o tom, že Kristian Huselius leží v nemocnici s těžkými popáleninami, které pokrývají značnou část horní poloviny jeho těla. Dokonce prý hrozí transplantace.

Jak k nešťastné události vlastně došlo?

Celá situace se seběhla velice rychle a přitom poměrně nevinně. Huselius si plánoval užít ničím nerušené chvíle pohody u rodinného krbu. A právě pokus o zažehnutí plamene se mu stal málem osudným. Téměř vyhaslý oheň se snažil oživit petrolejem, jenže vinou toho nakonec sám vzplanul. S vypětím posledním sil se ovšem dokázal sám uhasit a dokonce si také zavolal záchranku ještě předtím, než zkolaboval.

Někdejší hokejista je již mimo ohrožení života

Přivolaná pomoc jej s popáleninami horní poloviny těla spěšně odvezla do nemocnice. Doktoři odvedli poctivý kus práce a i díky tomu je teď Kristian z nejhoršího venku. Nicméně jej ještě stále čeká dlouhá cesta, protože oheň zasáhl obličej a rameno, které naprosto zdeformoval. Dá se tedy očekávat, že bude muset podstoupit transplantaci. Plameny prý poškodily i oční rohovku. U té se ale předpokládá její zahojení.

Bývalý hokejista z nemocnice poslal přes sociální sítě vzkaz všem svým fanouškům, kterým poděkoval za podporu v těchto těžkých dnech a zároveň vyslovil přání, aby si všichni při manipulaci s otevřeným ohněm počínali opatrněji než on. Nikdo z nás by si totiž podobný osud jistě nepřál.