Neskutečný Mrázek mete Carolině cestu do play-off

i Foto: newsobserver.com
                   

Gólman Petr Mrázek je v posledních dnech nejčastěji skloňovaných českým hráčem působícím v zámořské NHL. Proč? Jeho klub Carolina Hurricanes se ze všech sil snaží probojovat do další fáze soutěže a právě on svými výkony dodává hráčům i vedení naději. V posledním utkání proti Torontu Maple Leafs převedl hned několik parádních zákroků, díky nimž byl po zásluze vyhlášen druhou hvězdou utkání. Podaří se Mrázkovi pokračovat ve skvělé formě? A bude to na play-off stačit?

Betonový pilíř, přes který (téměř) nic neprošlo

Mrázek po celou sezónu patřil mezi základní stavební kameny celku ze Severní Karolíny. Nyní se jeho výkony posunuly ještě o několik levelů výš, což prokázal během posledního utkání, které pro něj po osobní rovině znamenalo už 100. výhru v rámci jeho působení v NHL. Český talent dokázal zlikvidovat celkem 23 pokusů soupeře, při nichž několikrát musel předvést doslova zázraky. S obrovskými šancemi na něm ve druhé třetině ztroskotali jak Auston Matthews, tak John Tavares. Druhý jmenovaný se nakonec stal jediným pokořitelem rodáka z Ostravy, když mu puk se štěstím procedil za záda přesnou dorážkou.

S dalšími útoky už ale hráči kanadského klubu s modrým javorovým listem ve znaku neuspěli. V samotném závěru klání se Mrázek vytáhl dalším famózním zákrokem, když v souboji jeden na jednoho s protihráčem Wiliamem Nylanderem  předvedl semafor. Utkání nakonec skončilo za stavu 4:1 a Petr Mrázek se zcela zaslouženě dočkal skandování svého jména hostujícími tribunami.

Trenér Caroliny nešetřil chválou

Na adresu Petra Mrázka se po zápase snesl doslova vodopád pochvalných slov. Mezi gratulanty se objevili nejen spoluhráči, ale i samotný lodivod Hurricanes Rod Brind’Amour, který novinářům v pozápasovém rozhovoru sdělil:

„Na to mi ani nestačí slova. Několikrát jsme propadli a Petr měl asi čtyři nebo pět skvělých zákroků ve třetí třetině. Kdyby padly góly, změnilo by to celou hru. On byl dnes tím rozdílovým hráčem.“

Českého brankáře si v zámoří zkrátka váží a nutno podotknout, že naprosto zaslouženě.

Naděje stále žijí

Carolina se do play-off nepodívala již od roku 2009 a proto by ráda v letošní sezóně tuto nepříliš lichotivou sérii ukončila. Hurricanes zatím mají k postupu skrze pozici divoké karty o něco blíže, než dva další aspiranti Montreal a Columbus. Do konce základní části nicméně zbývají ještě dva zápasy a rozdíl jednoho bodu tedy prakticky nic neznamená. Podaří se Mrázkovi dovést svůj tým k výhrám nad New Jersey a Philadelphií, čím si zajistí postup do další fáze?

Foto: newsobserver.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články