Neporažené Česko čeká ruský obr

i Foto: stars24.cz

Český národní tým zahájil MS ve skvělém stylu. Po úvodním vítězství nad Švédskem, dokázali svěřenci Miloše Říhy porazit v exhibičním tempu také Norsko. Třetí zápas v základní skupině již však bude trochu jiná káva. Čechům se postaví ruský obr s několika hvězdami v kádru. Zápas také napoví, jakou formu český tým skutečně má.

Neporažené Česko

Hned první hrací den narazili naši reprezentanti na nebezpečný výběr Švédska. Ačkoliv Češi dokázali v generálce na MS porazit výběr tří korunek na domácím turnaji 3:0, všeobecně se očekávalo, že první zápas na MS bude jiný. A také že do značné míry byl. Sice se opět jednalo o vyrovnané utkání, ale na rozdíl od souboje v Euro Hockey Tour se švédský výběr po skvělém nástupu do druhé třetiny dostal do vedení. V tu chvíli ale český národní výběr ukázal charakter i sílu a již nedovolil Švédsku skórovat. Následně pak čtyřmi brankami stav otočil a připsal si první vítězství na začínajícím MS.

Zápas s Norskem nakonec splnil papírové předpoklady. Češi byli bráni jako jasní favorité a svou roli dokázali splnit. Za necelých sedm minut už vedli naši hokejisté o dvě branky, v desáté minutě pak sice snížil Lindstrom z přesilové hry, dvougólové vedení však Čechům ještě před přestávkou vrátil Michael Frolík v oslabení. Ve druhé části čeští hokejisté svůj náskok ještě navýšili a v poslední části už se utkání v podstatě jen dohrávalo. Čeští hokejisté dost možná také podvědomě šetřili síly, jelikož je po dni odpočinku čeká silný výběr Ruska.

Ruský celek zatím také bez prohry

Až se proti sobě v bratislavské hale postaví výběr Česka a Ruska, bude se jednat o souboj dvou neporažených celků. Zatímco však Češi museli porazit silný výběr Švédska, Ruský tým zatím žádný celek více neprověřil. V úvodním duelu si Rusové poradili hravě s Norskem a zvítězili 5:2, v následujících zápase pak v tréninkovém tempu přeji Rakousko 5:0. Je jasně patrné, že první těžší test čeká na Rusko až v duelu s českou reprezentací.

Že se bude jednat o mimořádně složité utkání pro české hokejisty, o tom není vůbec pochyb. Ruský kádr, jak jsme již psali na našem webu dříve, je doslova nabitý hvězdami. Nejlépe tuto skutečnost demonstruje fakt, že Nikita Kučerov, nejlépe bodující hráč letošního ročníku NHL a s největší pravděpodobností také vítěz ceny pro nejužitečnějšího hráče základní části, nastupuje až ve třetí formaci. Svou roli však zatím pokojně přijal a ruská mašina se momentálně zdá nezastavitelná. Uvidíme, jestli ji dokáže alespoň zpomalit česká reprezentace.