Několik českých a slovenských brankářů je zatím bez práce

i Zdroj fotografie: Pixabay.com
                   

Hokejová Extraliga kvůli pandemii nového typu koronaviru způsobujícího nemoc Covid-19 skončila předčasně a proto jednotlivé týmy začaly mnohem dříve hledat zajímavé posily na své soupisky. Stejně tak už se samozřejmě množí hráči, kteří si hledají nové angažmá a proto jsou momentálně bez práce. V současné době nemá jistou budoucnost poměrně velké množství brankářů, které si v následujících řádcích jednoho po druhém představíme.

Jaroslav Janus

Litvínov v aktuálním ročníku fatálně pohořel a do poslední chvíle se obával sestupu. Nakonec se však dokázal zachránit a na úkor kladenských Rytířů, kteří se tak v Extralize dlouho neohřáli. Družina kolem Jaromíra Jágra navíc přišla i o svou brankářskou jedničku Denise Godlu, kterého si pod svá křídla přetáhl právě Litvínov. Tím pádem ovšem vyvstala otázka, co s jeho slovenským krajanem Jaroslavem Janusem. Třicetiletý gólman se zkušenostmi ze Slovanu Bratislava, Sparty či Liberce si nyní hledá nové angažmá a není jasné, jestli v českém hokejovém prostředí ještě setrvá.

Petr Kváča

Oceláři z Třince v tomto ročníku směle vykročili za obhajobou extraligového titulu, k čemuž jim měl dopomoci skvělý Patrik Bartošák. Ten však kvůli osobním problémům s alkoholem pozastavil kariéru a podstoupil léčení, načež s ním vedení klubu rozvázalo spolupráci. Role týmové jedničky se proto ujal teprve dvacetiletý Petr Kváča, jenž v náročné výzvě obstál na výbornou. Z hlediska procentuální úspěšnosti zákroku se mohl rovnat i mnohem zkušenějším brankářům. Mnohem fanoušky proto překvapilo, když s ním vedení Třince neprodloužilo smlouvu. Zatím se navíc neví, kam jeho další kroky povedou. Spekuluje se například o Liberci.

Ondřej Kacetl

Hokejové Pardubice byly stejně jako Litvínov do poslední chvíle ohroženy sestupem. Faktor navrátilce Tomáše Rolinka ale nakonec zafungoval tak, jak měl, a Dynamo proto čeká další sezóna mezi českou hokejovou elitou. To samé se ale nejspíš nedá říci o devětadvacetiletém brankáři Ondřeji Kacetlovi, který dojel na silnou konkurenci v podobě Pavla Kantora. Nyní si hledá nové angažmá a není jisté, zda-li mu ještě nějaký extraligový klub dá příležitost. V minulosti působil třeba ve Znojmě nebo Hradci Králové.

Jaroslav Pavelka

Někdejší mládežnický reprezentant Jaroslav Pavelka strávil poslední hokejový ročník ve službách Plzně, kde kryl záda talentovanému Dominiku Frodlovi. Ten jej však mezi tři tyče nepustil ani jednou, takže si šestadvacetiletý gólman aktuálně hledá novou práci. Rodák ze Dvora Králové strávil nějaký čas v barvách Hradce Králové, tam však o jeho služby momentálně určitě nestojí. Stejně jako Ondřej Kacetl tak pravděpodobně posílí klub z nižší soutěže.

Diskuze Vstoupit do diskuze
111 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články