Nejsme alibisti! Vítkovice na startu ročníku překvapily vysokými cíli

Loňský semifinalista z Ostravy oznámil své cíle pro novou sezónu. Čeho chtějí hokejové Vítkovice dosáhnout?

i Zdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera
                   

Hokejové Vítkovice mají za sebou jednu z nejúspěšnějších sezón v novodobé éře. Ostravský celek skončil po základní části na druhé příčce, v play-off jej zastavil až sedmý zápas semifinále. „Loňská sezona pro nás byla maximálně úspěšná a my jsme se po ní snažili všichni v klubu o to, aby i ta nadcházející byla taková, aby tým byl konkurenceschopný, abychom zase hráli nahoře,“ prohlásil na tiskové konferenci šéf klubu Roman Šimíček a představil konkrétní cíl.

Ten podle něj musí reflektovat loňský úspěch a posun týmu. „Chci, abychom se minimálně dostali tam, kam jsme došli minulou sezonu. Abychom byli v top 4. Abychom mohli bojovat o ty nejvyšší příčky. Myslím, že pro to udělali všichni maximum,“ prohlásil Šimíček. Přesto se Vítkovice musí potýkat s odchodem hned několika výrazných jmen. Klub opustil brankář Aleš Stezka, obránce Patrik Koch nebo útočník Tobias Lindberg.

iZdroj fotografie: HC Vítkovice Ridera

Opačným směrem pak zamířil brankář Matěj Machovský z Mounftieldu, obránce Stuart Percy z Českých Budějovic či útočník Valentin Claireaux z Rouenu. „Obměna kádru proběhla, odcházející hráče jsme se snažili kvalitně nahradit a myslím, že se to i povedlo a pomalu to zapadá do sebe, aby to bylo na start extraligy všechno nachystané,“ uvedl Šimíček s tím, že mužstvo je po přípravném turnaji ve Švýcarsku a zápasech Ligy mistrů sehrané.

Holaň: Nechceme se vzdávat zodpovědnosti

Podle trenéra Miloše Holaně je není na místě alibisticky snižovat své cíle. „Loni jsme si nastavili vysokou laťku, ale určitě nejsme alibisti, kteří se vzdávali zodpovědnosti a nechtěli pokračovat v této rozdělané práci,“ uvedl a doplnil, že klíčem je podle něj absence zdravotních potíží. „Já si jenom přeju, abychom byli všichni zdraví. Aby naše forma byla gradující. Abychom znovu do hlediště přilákali fanoušky, tak, jako tomu bylo loni,“ doufá.

Vydařený ročník očekává také kapitán Dominik Lakatoš, který chce vysoké cíle naplnit. „Ty zápasy, které jsme absolvovali před extraligou byly hodně náročné a hodně nám taky ukázaly. Na začátek ligy se strašně těšíme. Jak já, tak zbytek kabiny jsme hodně natěšení. Myslím, že víme, co máme dělat a za čím chceme jít. Cíle jsou vysoké a půjdeme si za nimi,“ zakončil reprezentační útočník.

Podaří se hokejovým Vítkovicím probojovat se mezi čtyři nejlepší celky play-off?

Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články