Nejsilnější česká pětka v NHL podle stejnojmenné hry? Možná budete překvapeni

Foto: nhl.com

Zámořská NHL má za sebou první tři kola a čeští hokejisté u toho samozřejmě nemohli chybět. Je pravdou, že o naše sportovce se v nejlepší hokejové soutěži už příliš nestojí, nicméně se stále ještě najdou tací, kteří svými kvalitami uchvátili celý svět. Jací čeští rodáci dostali v populární hře NHL20 nejvyšší hodnocení a patří jim proto místo v TOP pětce? Některá jména byste možná nečekali.

Brankář – Petr Mrázek

O nejlepším českém brankáři v zámoří nemůže být pochyb. Sedmadvacetiletý Petr Mrázek v minulé sezóně pravidelně plnil přední strany sportovních médií po celém světě. Svými výkony ve službách Caroliny Hurricanes nepřestával udivovat a klub hlavně díky němu dokázat prošel poměrně daleko v play-off. Momentálně se dočkal hodnocení 83 a pokud se mu povede i nadále, není vyloučeno, že za pár se dostane přes hranici 90 bodů. Lepšího muže mezi třemi tyčemi zkrátka nemáme.

Levý obránce – Jan Rutta

Devětadvacetiletý písecký rodák se po osmi letech strávených v barvách Pirátů z Chomutova přesunul za moře, kde necelé dva ročníky patřil pod křídla Chicaga Blackhawks. V průběhu minulého ročníku byl vyměněn do Tampy, kde herně pookřál a odváděl opravdu kvalitní práci. Se svými spoluhráči věřil v zisk Stanley Cupu, play-off pro ně nicméně skončilo již v prvním kole. Podaří se jim uzmout slavnou trofej v příštím roce? Uvidíme, Rutta je každopádně už teď nejlépe hodnoceným českým obráncem a bylo přiděleno úctyhodných 80 bodů.

Pravý obránce – Michal Kempný

Úplně stejný bodový zisk ve hře NHL20 zaznamenal i Michal Kempný, jehož můžeme poslední dva roky vídat ve službách Washingtonu Capitals, kde nastupuje po boku Jakuba Vrány a Alexandera Ovečkina. Pro devětadvacetiletého beka skončila minulá sezóna vinou zranění předčasně. Nyní už je zcela zdráv a připraven. V Capitals s ním počítají jako s jednou z klíčových postav svých obranných valů. Potvrdí své kvality?

Levé křídlo – Ondřej Palát

Plynule předcházíme k útočníkům a na postu levého křídla momentálně nemáme nikoho lepšího, než-li osmadvacetiletého Ondřeje Paláta. Muž, který je po celou dobu trvání své zámořské kariéry věrný Tampě Bay Lightning, nezažil z pohledu bodového zisku nejlepší sezónu. Letos ale hodlá vše napravit. K tomu mu snad pomůže důvěra tvůrců NHL20, kteří mu přiřkli hodnocení 83.

Střední útočník – David Krejčí

Poměrně opomíjeným hokejistou z naší země je dlouhé roky David Krejčí, který je pro Boston Bruins naprosto nepostradatelný. Nebýt přítomnosti nezničitelného Zdena Cháry, už by dávno nosil kapitánské „C“ na hrudi. Vloni posbíral celkem 89 kanadských bodů a svůj tým dovedl téměř až ke Stanley Cupu. Pro to všechno je hodnocen vysoko 85.

Pravý útočník – David Pastrňák

Nejlepším pravým útočníkem z České republiky a zároveň nejlepším hokejistou vůbec byl označen David Pastrňák, jehož výkony konstantně rostou a s nimi i bodový přínos pro Boston Bruins. Momentálně je hodnocen číslem 90, což je vzhledem k jeho kvalitám pouhým začátkem. O dalšího Jaromíra Jágra tak máme nejspíše postaráno.

Foto: nhl.com