Nejproduktivnější čeští hokejisté tohoto ročníku NHL

Sportovní soutěže po celém světě se kvůli pandemii koronaviru zastavily na dobu neurčitou a není přitom vyloučeno, že znovu už se ozubená kolečka bohužel nerozběhnou. Jinak tomu samozřejmě není ani v případě zámořské NHL, kde diváci přišli o poslední zápasy základní části, následné vyřazovací boje a tím pádem nikomu nepřipadl ani slavný Stanley Cup.

Zdroj fotografie: nbcsports.com

Protože nyní musíme všichni trpělivě čekat na lepší dny, rozhodli jsme se pro vás sepsat alespoň seznam nejproduktivnějších českých hráčů, kteří do tohoto hokejového ročníku v nejlepší lize světa zasáhli.

5. místo – David Krejčí

Boston Bruins má k dispozici hned trojici českých hokejistů, kteří shodou okolností disponují stejným křestním jménem. Jedním z nich je třiatřicetiletý rodák ze Šternberka David Krejčí, jenž si tak odkroutil svou čtrnáctou sezónu v zámoří, přičemž ještě ani jednou neměnil dres. I letos tradičně patřil k základním stavebním článkům sestavy Medvědů, dokonce si na osobní konto připsal 43 kanadských bodů za třináct branek a třicet gólových asistencí. Boston byl díky němu horkým aspirantem na zisk slavné trofeje, nicméně rány osudu bohužel rozhodly jinak.

4. místo – Dominik Kubalík

Zdroj fotografie: secondcityhockey.com

Kdo by ještě před startem sezóny čekal, že se mezi nejproduktivnějšími českými hokejisty v zámořské NHL objeví také explzeňský Dominik Kubalík. Čtyřiadvacetiletý útočník už ani nedoufal, že se mu dveře nejlepší hokejové soutěže světa vůbec někdy otevřou. Po skvělém ročníku v barvách švýcarského Ambri-Piotta po něm ovšem sáhli představitelé Chicaga Blackhawks. Už přípravné zápasy ukázaly, že má český kanonýr co nabídnout. Lepší premiéru v rámci ostrých duelů si snad ani nemohl představovat.

Postupem času se sunul sestavou výš a výš, nakonec skončil v elitní útočné formaci po boku hvězdných spoluhráčů Patricka Kanea a Jonathana Toewse. Nově utvořené lajně se opravdu dařilo a Dominik Kubalík přes přerušením soutěže nasbíral 46 kanadských bodů za třicet branek a šestnáct gólových asistencí. Nebýt této nucené pauzy, mohl toho zvládnout ještě mnohem víc.

3. místo – Jakub Vrána

Nyní už se dostáváme na stupně vítězů. Třetí místo v našem žebříčku obsadil čtyřiadvacetiletý útočník Jakub Vrána, který sezónu rozjel opravdu ve velkém stylu a navíc s předstihem překonal svůj bodový strop z ročníku minulého. Celkem 52 kanadských bodů za pětadvacet branek a sedmadvacet gólových asistencí se v individuálních statistikách rodáka z Prahy opravdu skvěle vyjímá a stejně jako Dominik Kubalík mohl ještě pokračovat, nebýt bující krize kolem pandemie koronaviru.

2. místo – Jakub Voráček

Ani třicetiletý odchovanec kladenského hokeje v tomto žebříčku nemůže chybět, přestože do této sezóny nevstoupil vůbec dobře. Jakub Voráček se stejně jako celý tým Philadelphia Flyers herně i výsledkově trápil, vlastní fanoušci dokonce začali volat po tom, aby se jej vedení klubu zbavilo. To však úřadujícího kapitána české hokejové reprezentace vybudilo k lepším výkonům a v posledních týdnech už jasně ukazoval, proč pobírá tak velké peníze. Celkem nasbíral 56 kanadských bodů za dvanáct branek a čtyřiačtyřicet asistencí.

1. místo – David Pastrňák

Zdroj fotografie: bostonglobe.com

Na prvním místě samozřejmě nemohl stanout nikdo jiný, než-li nezastavitelný rodák z Havířova David Pastrňák. Třiadvacetiletý hokejový útočník od samého počátku atakoval přední příčky všech myslitelných statistik, kraloval produktivitě i střelcům. Momentálně má na kontě 95 kanadských bodů za osmačtyřicet branek a sedmačtyřicet asistencí. Z hlediska produktivity NHL se díky tomu řadí na třetí místo, mezi střelci se o prvenství dělí s Alexandrem Ovečkinem.