Nejlepší hokejisté, kteří kdy vládli produktivitě Extraligy

Foto: hockeybladet.nu

Každým rokem se některému z hokejistů české nejvyšší soutěže podaří vystoupat až na vrchol kanadského bodování. Málokdy se ovšem stane, že jeden hráč ovládne jak statistiky celkové produktivity, tak i tabulku nejlepších střelců. Tento mistrovský počin se zatím povedl pouze pěti hokejistům, které si v tomto článku jednoho po druhém připomeneme.

David Moravec

Úplně prvním hokejistou, jenž ovládl statistiky kanadského bodování a nejlepších střelců zároveň, byl exvítkovický útočník David Moravec. Překonal dokonce i Jiřího Zelenku, Milana Hejduka či Jaroslava Bednáře, když nastřílel 38 branek a dohromady nasbíral 66 kanadských bodů. V sezóně 1997/1998 zažil úspěchů hned několik. Ještě předtím se totiž společně s Jaromírem Jágrem, Dominikem Haškem a dalšími hokejisty stal olympijským vítězem v Naganu.

Tomáš Vlasák

Zlatá éra plzeňského hokeje stála především na výkonech Martina Straky a Tomáše Vlasáka, kteří spolu utvořili velice silné útočné duo, jehož se obávaly snad všechny týmy české nejvyšší soutěže. V sezóně 2010/2011 si Vlasák z hlediska produktivity vedl opravdu znamenitě, statistikám vládl s 68 kanadskými body a 38 brankami. Paradoxně to ovšem na nějaké lepší umístění v konečné tabulce nestačilo, Plzeň tehdy skončila až devátá poté, co v předkole play-off podlehla Litvínovu.

Martin Růžička

Přestože Martin Růžička se několikrát pokoušel prosadit v zahraničí, největších úspěchů stejně dosáhl na rodné hroudě. Třineckým Ocelářům svými výkony pomohl k dvěma mistrovským titulům, stejně jako Tomáš Vlasák ovšem paradoxně nasbíral největší počet bodů (83) i branek (40) v sezóně 2012/2013, kdy klub na stupně vítězů nedosáhl. Jen pro informaci – tehdy druhý nejproduktivnější hokejista soutěže Viktor Hübl nasbíral o celých 25 bodů méně.

Petr Ton

Petr Ton se v současné době napevno zabydlel ve vedení Sparty, kde společně s Jaroslavem Hlinkou dohlíží na přestupové machinace klubu. Není se čemu divit, že si rodák ze Slaného vybral pro své působení právě pražské Holešovice. Vždyť v jejich barvách během ročníku 2013/2014 navázal na úspěch Martina Růžičky a 67 kanadskými body, které doprovázelo 35 přesných zásahů, ovládl obě disciplíny.

Milan Gulaš

Dosud posledním harcovníkem našeho seznamu je Milan Gulaš, který se stal v posledních letech miláčkem plzeňského publika. V minulé sezóně si získal sympatie především díky produktivitě, kde mu nikdo nemohl konkurovat. V jednapadesáti zápasech posbíral 61 bodů za 30 branek a 31 asistencí, v obou disciplínách jasně zvítězil. K podobnému výsledku navíc spěje i letos. Kanadské bodování zatím vede o 19 bodů a mezi střelci kraluje s náskokem osmi branek na druhého Zaťoviče.

Foto: hockeybladet.nu