Nejlépe vydělávající čeští hokejisté na MS, uhádnete, kteří to jsou?

i Foto: nbcsports.com
                   

Celá Česká republika momentálně s napětím vyhlíží start letošního světového šampionátu v ledním hokeji, který se koná na Slovensku. Tým pod vedením Miloše Říhy má vzhledem k silné sestavě jen ty nejvyšší ambice. K tomuto cíli by mělo dopomoci hned deset posil z prestižní zámořské NHL. Dokáží naplnit očekávání? Na to si ještě budeme muset počkat. Mezitím si ovšem můžeme představit žebříček tvořený pěticí z nich, kteří si v letošní sezóně přišli na nejvíce peněz. Uhádnete, o koho se jedná?

5. místo – Jan Rutta

Začátek sezóny Ruttovi nevyšel podle představ. V barvách Chicaga Blackhawks nedostával tolik příležitostí, kolik si po skvělém úvodním ročníku představoval. Dokonce se po pár zápasech musel stěhovat na farmu, odkud si jej nakonec stáhlo vedení Tampy Bay Lightning. Tam se Rutta opět dostal do herní pohody a začal pravidelně nastupovat, dokonce se podepsal na vítězství týmu v základní fázi NHL. Poté ale přišel překvapivě rychlý konec v play-off, díky čemuž se osmadvacetiletý obránce rozhodl reprezentovat české zájmy na připravovaném šampionátu. I tak si ale stihl vydělat skvělých 2,25 milionu dolarů.

4. místo – Radko Gudas

Spoluhráč Jakuba Voráčka z Philadelphie Flyers není v rámci reprezentačních akcí žádným nováčkem. Jedná se již o třetí mezinárodní akci v řadě, které se účastní. Samozřejmě z to vděčí zejména faktu, že Flyers v posledních letech nedošly v NHL příliš daleko. Ani to ovšem osmadvacetiletému Gudasovi nezabránilo ve vydělání opravdového balíku, který činí 3,4 milionu dolarů. Za rok, až mu skončí smlouva v současném týmu, si může přijít ještě na mnohem víc.

3. místo – Michael Frolík

Jednatřicetiletý útočník, který byl svého času přirovnáván k největší české hokejové ikoně Jaromíru Jágrovi, nezažívá nejlepší období své sportovní kariéry. Současný zaměstnavatel z Calgary Flames s ním má sice smlouvu ještě na jeden rok, nicméně to nevypadá, že by jeho budoucnost u týmu byla nějak působivá. V letošní sezóně několikrát vypadl ze sestavy, nepřesvědčil jak výkonnostně, tak z hlediska osobních statistik. Navíc mu Calgary platí 4 miliony dolarů, což se vzhledem k aktuální pozici hráče u týmu rozhodně nevyplatí.

2. místo – Onřej Palát

Další osmadvacetiletý hokejista v našem žebříčku válí ve službách Tampy Bay Lightning, kde se potkává s Janem Ruttou. Šikovný útočník si v NHL vybudoval skvělou pozici, patří k oporám týmu. Mistrovství světa se až doposud vyhýbal, čeká jej premiéra. Bude úspěšná stejně jako jeho poslední ročník v Tampě, kde si přišel na 6,86 milionů dolarů?

1. místo – Jakub Voráček

Na samotném vrcholu našeho žebříčku nemohl stanout nikdo jiný než miláček národa Jakub Voráček, který patří mezi nejlépe placené hokejisty v rámci celé NHL. Ve Philadelphii s ním počítají až do roku 2024 a rozhodně o něj nehodlají přijít, což dokazuje roční mzda ve výši 9,25 milionů dolarů.

Foto: nbcsports.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
73 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články