Nejenom diváci. Do 100 lidí se musí vejít i organizátoři

Foto: praga-praha.ru

U sportovních akcí konaných v České republice nastává celkem velký problém. Zatímco po prvotním vyjádření vlády to vypadalo, že bezpečnostní opatření se dotknou jenom fanoušků, nakonec je všechno jinak. Detailnější vysvětlení přišlo s tím, že fanoušci nejsou jedinými osobami, u kterých bude limitován jejich počet.

Maximum 100 lidí

Připomeňme, že Bezpečnostní rada státu vydala opatření, na základě kterého se nesmí pořádat žádné akce, kde by se mohlo najednou sejít více než 100 lidí. Většina pořadatelů měla jasno v tom, že když už svou akci uspořádají, tak to bude muset být bez fanoušků. Toto opatření se dotklo hlavně sportu, zatímco akce kulturní byly zrušeny zcela, jelikož nač by bez diváků byly.

Nejenom fanoušci

Limit 100 lidí se však netýká jenom fanoušků. Tento limit musí dodržet i organizátoři. Pokud tedy počítali s tím, že svá sportovní klání uspořádají jenom bez diváků, tak musí hodně přemýšlet, zda to vůbec zvládnout. Do limitu 100 lidí se musí vejít i všichni pořadatelé, kteří budou v danou dobu na místě konaného sportovního utkání. Pokud by jejich počet překročil 100 osob, neměla by se akce vůbec konat.

Je to vůbec reálné?

Pro mnoho sportovních akcí nemusí být tento limit splnitelný a tak i když se uvažovalo o uspořádání bez diváků, tak u nich může dojít k tomu, že budou zrušeny. I když se 100 lidí zdá jako velké číslo, dosáhnout daného limitu není až tak nereálné. Je to organizační služba, jsou to lidé z novinářské branže, jsou to také trenérské týmy, zdravotníci a další lidí spjati s klubem. To vše se doplní ještě pár dalších a už může být limit stovky osob výrazně atakován.

Pořadatelé proto musí hodně přemýšlet, zda akci uspořádat, a pokud ano, zda omezením počtu osob dokážou celé uspořádání hladce a plynule zvládnout. Pokud ne, tak logicky hrozí, že se akce nebude moci uskutečnit.

Foto: praga-praha.ru