Nečekaný přesun! Do Pardubic míří talent ze zámoří

Hokejové Pardubice hlásí další příchod. Brankoviště východočeského klubu bude v nadcházejícím ročníku hájit český talent ze zámoří.

i Zdroj fotografie: Mountfield HK
                   

Ještě před týdnem jednal o angažmá v Hradci Králové. Odchovanec hokejového Mountfieldu přesto nakonec svůj mateřský klub neposílí. Čtyřiadvacetiletý brankář Tomáš Vomáčka se totiž na poslední chvílí rozhodl upsat se konkurenčnímu Dynamu Pardubice. Bývalý mládežnický reprezentant, který uplynulých sedm ročníků strávil v zámoří, podepsal s klubem roční smlouvu s opcí na další rok.

Vysoký brankář v uplynulém ročníku působil v brankovišti Nofrolku Admirals, hrajícího severoamerickou ECHL. Dříve oblékal také dres Floridy Everblades či Lincolnu Stars, zahrál si také za několik mužstev hrajících univerzitní ligu NCAA. Nyní bude působit v Pardubicích, ročník začne v prvoligové rezervě. „Jsme rádi, že se podařilo dotáhnout přestup Tomáše k nám do Pardubic,“ uvedl sportovní manažer Dynama Tomáš Rolinek s tím, že Vomáčka začne v prvoligové rezervě.

iZdroj fotografie: SC Kolín

Je to talentovaný brankář s potenciálem přesunout se v budoucnu do A tymu. Po zranění Michala Borovičky nám zvýší konkurenci v brankovišti,“ doplnil Rolinek. Naopak zklamání z nevydařeného získání talentovaného brankáře nezastíral generální manažer konkurenčního Hradce Králové Aleš Kmoníček. Podle jeho slov byl nečekaný obrat a přesun do konkurenčních Pardubic velkým překvapením.

Šéf Hradce: Volba Pardubic? Překvapení!

Včera jsem se měl bavit s jeho agentem o smlouvě u nás a dnes měl Tomáš chytat zápas s Vídní,“ cituje slova hradeckého manažera hokej.cz. „Bylo mně však překvapivě jeho agentem oznámeno, že se domluvili v Pardubicích a měl by odejít do jejich „B“ týmu,“ uvedl. Sám čtyřiadvacetiletý brankář však v prohlášení pro pardubický web přiznává, že jednání s Hradcem se táhla, a nakonec zvolil angažmá v Dynamu.

iZdroj fotografie: Mountfield HK

Určitě jsem nadšený, že to takto dopadlo. Už se to táhlo, takže mám radost, že konečně vím, kde budu hrát,“ prozradil a jedním dechem dodal, že by si rád vysloužil šanci v prvním týmu. „Jsem připravený udělat vše pro to, abych se dostal do A týmu a samozřejmě si v organizaci vybojoval nějakou pozici. Teď budu trénovat s béčkem a pak uvidíme, jak to bude všechno dál. Myslím si, že to je hlavně o tom, abych makal naplno. Pak věřím, že ta šance může přijít,“ zakončil Vomáčka.

Pro bývalého mládežnického reprezentanta by mělo jít o vůbec první seniorské angažmá v českém hokeji. Premiéru v dresu pardubické rezervy si může odbýt již v polovině září na půdě Prostějova. Dynamo B se poté utká s Třebíčí, Frýdkem-Místkem a Kolínem.

Měl Tomáš Vomáčka podepsal smlouvu v Hradci Králové nebo je přesun do Pardubic správným krokem?

Diskuze Vstoupit do diskuze
65 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články