Nečekaná ztráta! Opora Vítkovic využila klauzule, bude hrát ve Finsku

Ondřej Roman v dresu Vítkovic. (zdroj: hcporuba.cz)

Vítkovické hokejisty nečekaně opouští jedna z opor. Jednatřicetiletý útočník Ondřej Roman využil klauzule ve smlouvě, která mu umožňovala odchod v případě zájmu ze zahraničí, a v příští sezóně obleče dres finského celku Ilves Tampere.

 „Musím říct, že mě i nás všechny v klubu dost překvapilo a zaskočilo, že se Ondra pro odchod do zahraničí rozhodl. Zvláště v době, kdy se snažíme poskládat co nejkvalitnější tým, vracejí se k nám domácí odchovanci a kdy chceme bojovat o úspěch jako tým složený z těch, kteří u nás chtějí hrát a jsou a budou hrdí, že mohou oblékat vítkovický dres,“ neskrýval šok sportovní ředitel Vítkovic Roman Šimíček. „Ondrovo rozhodnutí bereme jako fakt. Jeho požadavek na uvolnění akceptujeme,“ dodal a popřál Romanovi hodně štěstí v novém angažmá.

Do Vítkovic se chce vrátit

Zkušený útočník, který byl v loňské sezóně druhým neproduktivnějším hráčem mužstva, však věří, že ve Vítkovicích si ještě zahraje. „Ondra si uvědomuje, že nabídka od Ilvesu znamená šanci. Netajil zájem ještě si zahrát v cizině. Když se ozvali zástupci klubu, hodně ho to oslovilo,“ řekl pro hokej.cz Romanův agent Michal Sivek. „Ondra by chtěl poděkovat Aleši Pavlíkovi i celému vítkovickému vedení klubu za velmi vstřícný postoj. Je patriotem, po ukončení angažmá v zahraničí by se do Vítkovic moc rád zase vrátil,“ dodal.

Ostravský klub tak hledá kvalitního útočníka pro příští ročník. „I když to v současné době nebude nic snadného i s ohledem na to, že trh je momentálně částečně přebraný, už máme rozjednány určité varianty,“ uklidnil fanoušky Šimíček.

Roman (vlevo) v dresu ruského Jekatěrinburgu. (zdroj: aamulehti.fi)

Zato ve finském Tampere jsou spokojení. „Roman je hladce se pohybující hráč s vynikajícím pochopením hry a skvělými vlastnostmi pro útočnou hru,“ konstatoval sportovní ředitel Illves Timo Koskela.

Roman v minulosti okusil zámořské soutěže WHL, ACHL a EHL, zahrál si u ruskou KHL za Avtomobilist Jekatěrinburg. Ve Vítkovicích patřil dlouhodobě mezi nejproduktivnější útočníky, v loňské sezóně zaznamenal 33 bodů za 14 gólů a 19 nahrávek.