Nečekaná výměna mezi extraligovými kluby. Koho získala brněnská Kometa? – SportyŽivě

Nečekaná výměna mezi extraligovými kluby. Koho získala brněnská Kometa?

Brněnská Kometa v letošním ročníku nezáří a po osmnácti kolech ji patří až devátá příčka tabulky. Trénéru Jiřímu Kalousovi nyní vypomůže i nová posila, kterou modrobílí získali po výměně hráčů s Olomoucí.

i Zdroj: HC Olomouc
                   

Nečekaná výměna ofenzivních es v podání brněnské Komety a Olomouce proběhla podle slov všech aktérů narychlo. V jihomoravské metropoli nyní bude působit jednatřicetiletý útočník David Ostřížek, který v Brně již působil mezi lety 2014 a 2016 a slavil s Kometou i bronzovou medaili. Odchovanec třineckých Ocelářů nyní opouští po třech a půl letech Hanou.
Trenér Komety Jiří Kalous věří, že Ostřížek pomůže zvýšit Kometě zejména důraz v útočné třetině. „Znám Davida už z Třince, kde jsem ho trénoval. Jedná se o typ fyzického hráče, který umí být dostatečně důrazný ve své hře. Dobře zná brněnské prostředí a další výhodou je, že je schopný zahrát jak centra, tak i na straně,“ prohlásil pro klubový web kouč aktuálně devátého celku extraligové tabulky.


iZdroj: HC Kometa Brno

Opačným směrem, tedy do Olomouce, naopak míří odchovanec brněnského hokeje Silvester Kusko. Šestadvacetiletý rodák z Vranova nad Toplou, který má mimo slovenské také kanadské občanství, má také zkušenosti ze svého nového působiště. V loňském ročníku na Hané krátce nastupoval, ve 13 utkáních zaznamenal dvě asistence. „Vše se seběhlo velmi rychle,“ nastínil celou situaci pro klubový web generální manažer Olomouce Erik Furst.

Oba hráči potřebují nový impuls, přičemž věříme, že jej v novém působišti najdou, a že tato výměna pomůže všem – oběma hráčům, nám i Kometě,“ doplňuje s tím, že Kusko by měl být pro mužstvo trenéra Zdeňka Motáka platnou posilou. „Se Silvesterem už máme zkušenosti z loňské sezony a doufáme, že pro nás bude platnou posilou. Davidovi zároveň moc děkujeme za všechny roky, kdy u nás působil, a přejeme mu hodně štěstí v novém působišti,“ zakončil.

Zdroj: HC Olomouc, HC Kometa Brno

Diskuze Vstoupit do diskuze
130 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Místa v autě, ze kterých se dá udělat neodhalitelná skrýš na cokoliv. Nenajdou je zloději, celníci ani spolujezdci
ArmádníZpravodaj.cz
Pobřežní strážce s nasazením života zachránil námořní základnu
Události247.cz
Muž chtěl u očkování obalamutit zdravotníky, ale nepřišel si na ně. Co přesně se stalo?
VědaŽivě.cz
Biohacker si do těla vpravil svoje kmenové buňky. Cílem však nebylo prodloužení života, ale hlavní mužské zbraně