Návrat po 19 letech. Extraligový dres opět oblékne mistr světa – SportyŽivě

Návrat po 19 letech. Extraligový dres opět oblékne mistr světa

Návrat ztraceného syna hlásí českobudějovický Motor. Aktuálně sedmý celek extraligové tabulky posílí bývalý mistr světa, který se účastnil také olympijských her a sbíral zkušenosti v kanadskoamerické NHL i KHL.

i Zdroj: HC Motor České Budějovice
                   

Jméno odchovance jihočeského klubu Jiřího Novotného není potřeba hokejovým fanouškům představovat. Osmatřicetiletý rodák z Pelhřimova dlouhodobě patřil mezi reprezentační opory a sbíral body také v dresu Buffalo Sabres, Washington Capitals, Columbus Blue Jackets nebo ruském Lokomotivu Jaroslavl. Nyní se vrací do svého mateřského klubu aby vypomohl českobudějovickému Motoru s širokou marodkou.
Novotný však upozorňuje, že jde jen o dočasnou výpomoc. „Je to jednorázový comeback, tak jsme se domluvili. Je to vše narychlo. Udělal jsem to pro Motor, pro kluky, protože mají čtyři zraněné útočníky, z nichž dva jsou centři,“ prohlásil pro klubový web s tím, že v klubu bude pokračovat na bázi jednotek zápasů. „Byl jsem tak na středečním a čtvrtečním tréninku, bylo to docela dobré, takže jsme se dohodli na kontraktu zápas od zápasu,“ uvedl.

iZdroj: HC Motor České Budějovice

Přesto varuje, že jeho dočasný návrat nemusí skončit úspěchem. „Hrál jsem natolik dlouho, že si samozřejmě uvědomuji, že skočit z kraje do extraligy není žádná sranda, mám z toho obrovský respekt. Je to tak, že když se nic neočekávaného nestane, že bych měl v neděli naskočit. A tam uvidíme, já budu dělat, co budu moct, abych pomohl klukům zápas vyhrát. A po utkání si sedneme a uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet,“ míní.

Osmatřicetiletý útočník však stále trvá na tom, že se do profesionálního hokeje nadobro vracet nechce. „A za tím já si pořád stojím. Teď se ale jedná o výjimečnou věc, kdy kluci potřebují pomoci. Možná půjde jen o jeden zápas, možná o dva, uvidíme. Beru to doopravdy jen jako dočasnou pomoc, může se stát, že si po zápase s Hradcem podáme ruku, poděkujeme si a tím angažmá skončí. Tak to je postavené,“ doplnil s tím, že roli hrál i syn.

Jeho velikým přáním bylo, aby mě viděl hrát za Budějovice. I když mi to nikdy neřekl a dozvěděl jsem se to od něj až dodatečně. Takže i on byl jeden z největších důvodů, ne-li největší, proč do toho jdu. I kdyby mě měl vidět jen v onom jednom zápase v neděli, tak ať to za stojí za to a užije si to. A doufám, že mu nebudu dělat ostudu,“ zakončil s úsměvem zkušený kanonýr.

Zdroj: HC Motor České Budějovice

Diskuze Vstoupit do diskuze
90 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (78%) 107 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Faktory ovlivňující cenu každého ojetého vozidla. O některých možná ani nevíte
ArmádníZpravodaj.cz
Sýrie v ohrožení: Turecko dodalo džihádistům protiletadlové komplety Hawk
Události247.cz
Hlavní hygienička Svrčinová: Restaurace jen pro vybrané a konec antigenních testů. Tomu se říká „motivace“ k očkování
VědaŽivě.cz
Psaní levou rukou je spojováno s genialitou. Mezi výjimečné patří jen 10 procent světové populace