Návrat NHL není každému po chuti, byť se o něm stále uvažuje

Zdroj fotografie: theathletic.co.uk

Většina evropských fotbalových soutěží už zná termín očekávaného návratu na scénu. Německá Bundesliga už dokonce odstartovala během uplynulého víkendu. Jak to ale bude s National Hockey League? Tam se názory hlavních aktérů poněkud různí. Zatímco hlavní komisionář Gary Bettman stále zastává optimistický názor spočívající v brzkém restartu, někteří hokejisté jeho nadšení a elán nesdílejí. Kriticky se vyjádřil například švédský obránce San Jose Sharks Erik Karlsson, podle něhož nemá cenu v aktuálním ročníku pokračovat. Mnohem raději by uvítal, kdyby se od začátku až po letní pauze.

Evropa hokej neriskne, v zámoří to vidí jinak

Česká Extraliga a další evropské hokejové soutěže už naděje v návrat sezóny definitivně pohřbily. V zámoří to ale vidí poněkud jinak. V současné chvíli se vymýšlejí různé scénáře, přičemž ten nejpravděpodobnější spočívá v izolaci hokejistů od jejich rodin, prázdnými tribunami a jen čtyřmi stadiony, na nichž by se zbylé zápasy odehrály. Hlavní komisionář NHL Gary Bettman pronesl, že zůstává optimistou a věří, že se liga podaří dovést do konce. Pokud by se tak nestalo, znamenalo by to rezignaci na jakoukoli snahu.

S jeho prohlášením nicméně ne každý souhlasí. Kritický postoj zaujal například devětadvacetiletý švédský obránce Erik Karlsson, toho času ve službách klub San Jose Sharks. Dle jeho názoru neexistuje žádný důvod, proč se k nedokončené sezóně po tak dlouhé pauze vracet. Nedokáže si představit dlouhý čas odloučení od rodiny a celkově vnímá obnovení ligy jako zbytečné bezpečnostní riziko. Efektivnější by prý bylo raději přiznat porážku a začít od začátku po tradiční letní pauze, kdy se situace možná uklidní.

San Jose nemá vzhledem ke svému umístění motivaci pokračovat, stejně tak Philadelphia

Erik Karlsson pak samozřejmě přiznává, že jeho názor je částečně ovlivněn současným umístěním v tabulce. Zatímco vloni klub San Jose Sharks platil za jednoho z hlavních adeptů na zisk Stanley Cupu, letos to zatím nevypadá ani na účast ve vyřazovacích bojích. Pro hokejistu tedy není těžké si představit předčasný konec sezóny, která je stejně tak jako tak ztracená. Dokáže se však vžít i do hráčů, kteří se nacházejí ve zcela opačné pozici.

Na stranu Karlssona se přiklonil útočník klubu Philadelphia Flyers a zároveň úřadující kapitán české reprezentace Jakub Voráček. Ten v jednom z rozhovorů řekl, že vzhledem k epidemiologické situaci ve světě by vedení National Hockey League doporučil, aby se plně soustředilo na začátek nového ročníku v září. Obrovské finanční ztráty prý pochopitelně zabolí, ale zdraví je přeci jen přednější a nikdo by v těžkých časech neměl pokoušet štěstí, když o zákeřné nemoci stále víme tak málo.

Zdroj fotografie: section215.com

Karlsson s Voráčkem každopádně nemají tu moc, aby o dalších krocích nejslavnější ligy světa rozhodli. Budou se tedy muset spokojit s tím, co jim určí „ti druzí“.