Naši krajané v ruské KHL bojující o prodloužení smlouvy

Zdroj fotografie: stocktonheat.com

Kontinentální hokejová liga se v posledních letech stala útočištěm pro mnoho českých hokejistů. S úderem léta se však mohou jejich řady výrazně ztenčit. Několika hráčům totiž končí smlouva a nikdo zatím nedokáže říci, jestli se dočkají prodloužení nebo bude případně zájem z jiných týmů. Kdo konkrétně nemá jistou budoucnost, se dozvíte v následujících řádcích.

Bratři Zohornové s odlišnými předpoklady

V KHL se momentálně objevují dva ze tří bratří Zohornových. Zatímco ten mladší by se nedostatku nabídek neměl obávat, v případě staršího to tak jisté není. Vezměme to ale pěkně popořádku. Devětadvacetiletý Hynek Zohorna se vloni po sedmi letech strávených v barvách Komety Brno poprvé přesunul do zahraničí, posílil finský celek Pelicans Lahti. Jelikož předváděl kvalitní výkony, stal se na přestupovém trhu žádaným zbožím. S nabídkou uspěl nakonec ruský Chabarovsk, který dal českému útočníkovi příležitost naskočit do 62 zápasů. Důvěru mu Hynek splatil úctyhodnými třiatřiceti kanadskými body, takže i kdyby už nadále nepokračovat ve stejném týmu, nabídky se určitě jen pohrnou.

Dvaatřicetiletý Tomáš Zohorna, který rovněž nastupuje na postu útočníka, má za sebou ve službách zmíněného Chabarovsku už pět dlouhých let. Po celou dobu platil za jednoho z lídrů a jinak tomu nebylo ani letos. V létě by ale bohužel mohl dojet na stoupající věk a také snahu vedení ušetřit. Koronavirová krize totiž postihla i bohaté ruské týmy.

Alexander Salák se v KHL už nejspíš neobjeví

Zdroj fotografie: Zimbio.com

Otazníky visí také nad třiatřicetiletým brankářem Alexanderm Salákem, který se zpátky na rodnou hroudu mohl stěhovat už minulý rok. Kvůli absenci profesionální smlouvy trénoval s Kladnem, dlouho ovšem vyčkával, jestli se neozve někdo ze zahraničí. Trpělivost se přeci jen vyplatila a rodák ze Strakonic následně putoval do klubu Dinamo Riga. Tam s ním ale budoucna pravděpodobně nepočítají. Zdá se, že návrat do Extraligy by v současné situaci byl tím nejrozumnějším řešením.

Jakub Nakládal bohužel nemládne, zájem projevili Pardubice

Ledová kluziště Kontinentální hokejová ligy dlouhé čtyři roky brázdil český obránce Jakub Nakládal, do něhož vložil důvěru klub Jaroslavle. Přestože rodák z Hradce Králové stále platí za jednoho z nejkvalitnějších beků celé soutěže, ve dvaatřiceti letech už ale není perspektivní a proto s ním vedení možná neprodlouží smlouvu. Pokud by se tak skutečně stalo, mohl by zamířit zpátky do Pardubic, kde se naposledy objevil v roce 2010. A přiznejme si, že Dynamo po poslední zpackané sezóně skutečně potřebuje zkušené hráče, kteří protrhnou herní mizérii.