Nahradí někdo pražského Lva v KHL?

i Foto: hcocelari.cz
                   

Zatímco sousední Slovan Bratislava si dokázal zajistit dostatek finančních prostředků, aby mohl i nadále působit v KHL, Česká republika momentálně žádného zástupce v nejlepší hokejové lize na tomto kontinentu nemá. Lev Praha se sice v minulosti probojoval až do finále soutěže, projekt nicméně skončil fiaskem, takže je jisté, že se tento klub obnovení určitě nedočká. KHL se nicméně dále rozšiřuje a ligy se nyní účastní i tým z Číny. Našel by se v tuzemských vodách nějaký klub, který by prestižní soutěž z hlediska financí, diváckého zázemí a kvality zvládl? Podívejme se týmy, které mají alespoň teoretickou šanci.

Oceláři Třinec

Třinec nedávno vystoupal na absolutní vrchol Extraligy. Skvělé výkony hokejisté týmu podávají dlouhodobě. Fanoušci stadion pravidelně navštěvují. Oceláři disponují krásným a moderním stadionem. Jedná se o nejbohatší klub na domácí půdě… To jsou všechno velká plus, která by mohla Třinci zajistit účast v KHL. V aktuální konstelaci má ze všech českých týmu zřejmě ty nejlepší předpoklady. Určitě by se v silné konkurenci dokázal poprat o přední příčky. Myslíte si, že je takový scénář do budoucna reálný?

Kometa Brno

Pokud bychom se nezávislé osoby zeptali, který hokejový klub v Čechách má nejvěrnější a nejširší fandovskou základnu, bez váhání by odpověděla, že Kometa Brno. Brněnská hala bývá pravidelně vyprodána a klub je díky skvělému hospodaření finančně stabilizovaný a zajištěný i na další roky. Spolu s Třincem tvoří Kometa dvojici týmů, která by se na nadnárodní scéně rozhodně neztratila. Kdyby navíc nebylo právě Třince, mohlo letos hokejové Brno vystoupat na vrchol Extraligy potřetí v řadě.

Sparta Praha

Sparta momentálně neprožívá zrovna nejrůžovější období. V tabulce skončila až na desáté příčce, hráčům se příliš nedařilo. Mediálním prostorem už ale začaly vířit informace o masivním posilování holešovických řad, takže by příští ročník mohl být naprosto jinou písničkou. Ambice Sparty budou určitě jako vždy vysoké, k čemuž jistě pomohou skvělé finanční možnosti. Fanoušci by rádi opět viděli svůj srdeční klub na výsluní a možná by se jim zalíbila i myšlenka chodit na zápasy KHL. Praha už svého zástupce v této soutěži sice měla, nicméně to moc slavně nedopadlo. Sparta s letitou tradicí a zvučným jménem by mohla naši reputaci napravit.

Karlovy Vary

Lázeňské hokejové město jsme do našeho seznamu zařadili zejména proto, že je proslulé vysokou návštěvností ruských turistů a celebrit. Právě proto by misky vah mohly převážit v jejich prospěch. Pokud by se celku, který se teprve loni vrátil z nižší soutěže opět mezi elitu, podařilo najít štědrého sponzora, mohla by tato varianta získat reálné obrysy. Mládežnický tým Karlových Varů už jednou juniorskou ligu Ruska hrál, podaří se to v budoucnu i týmu seniorskému?

Foto: hcocelari.cz

Diskuze Vstoupit do diskuze
69 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články