Na lavičku Litvínova míří po konci Růžičky známá jména. Odpovědnost nesou i hráči, zdůraznil šéf klubu

Litvínov hlásí změnu na trenérské střídačce. Zkušeného stratéga Vladimíra Růžičku nahradí v posledním extraligovém celku trojice známých jmen.

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Hokejový Litvínov zažívá tragický vstup do nového ročníku. Severočeši dokázali ve čtrnácti duelech zvítězit pouze dvakrát a na předposlední Kladno ztrácí již čtyři body. Proto není divu, že se vedení Chemiků rozhodlo pro nový impuls na trenérské lavičce a s mužstvem se loučí trenér Vladimír Růžička. Bývalý kouč národního týmu však v Litvínově nekončí nadobro, přesune se totiž k jednomu z mládežnických týmů.

Start sezóny nám hrubě nevyšel. Přestože některé zápasy jsme ztratili smolně, důležité jsou body. A v první čtvrtině soutěže jsme jich získali pouze devět. Tyto výsledky vyústily v odvolání hlavního trenéra a jeho asistenta,” prohlásil na stránkách klubu generální ředitel klubu Pavel Hynek, který Růžičkovi poděkoval za poctivou práci. „Nebylo by fér dávat současný neúspěch za vinu celý jim,“ pokračuje.

iZdroj fotografie: HC Verva Litvínov

Stejnou odpovědnost za výsledky nesu já i všichni hráči, kteří nosí litvínovský dres. Přesto věříme, že tato změna dá týmu tolik potřebný impuls,” zdůraznil. Novým lodivodem Litvínova se stal bývalý trenér juniorské reprezentace, který dříve vedl také Karlovy Vary nebo Sokolov Karel Mlejnek. „Navíc bude mít k ruce dva nové asistenty, které si sám zvolil a kteří mohou týmu předat obrovské množství zkušeností,“ podtrhuje příchod dvou známých jmen.

Pomoci mají legendy

Jedním z nich je někdejší obránce David Kočí, která má na svém kontě mimo jiné 140 zápasů v NHL. Trenérský štáb doplní také olympijský vítěz z Nagana a bývalý kapitán reprezentace Robert Reichel. „Jsme velmi rádi, že nabídku přijal, je to litvínovský patriot a srdcař a chce Karlovi i litvínovskému hokeji pomoci,“ doplnil Hynek s tím, že trenérem brankářů zůstává i nadále Zdeněk Orcet.

iZdroj fotografie: HC Verva Litvínov

V nový impuls doufá také útočník Petr Straka, který ve čtrnácti utkáních vyšel bodově naprázdno. „Výměna trenéra není nic, co by si kdokoliv z nás přál. Je to vizitka celého mančaftu. Nikdy to není příjemné. Nějakým způsobem to nefungovalo, v tabulce se nacházíme tam, kde jsme. Je to pořád na nás,“ zdůrazňuje s tím, že mužstvo musí najít vnitřní sílu. „My hráči musíme začít pracovat a fungovat úplně jinak jako tým. Od toho se můžeme odrazit k lepším výsledkům,“ zakončil pro klubový web.

Dokáže se Litvínov odrazit ode dna?

Diskuze Vstoupit do diskuze
117 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články