MS v hokeji se může přesunout ze Švýcarska do Ruska

Foto: fhr.ru

I když se může zdát, že je květnové MS v hokeji ještě daleko, už teď se mluví o tom, zda se vůbec uskuteční a hlavně kde se uskuteční. Původní plány měly být takové, že se Mistrovství světa v hokeji 2020 uskuteční ve Švýcarsku. Konkrétně v Curychu a Lausanne. Vzhledem k aktuálními riziku, které je spojeno s koronavirem se vyrojilo hodně otázek, které se tématu týkají.

Aktuálně platí zákaz

Aktuálně je ve Švýcarsku poměrně striktní zákaz jakýchkoliv akcí, kterých by se mělo účastnit více než 1 000 lidí. Z tohoto důvodu byl zrušen třeba i prestižní autosalon v Ženevě. Je jasné, že v Curychu a Lausanne by bylo fanoušků o poznání více a to by mohlo být riziko. Mluvíme samozřejmě jak o stadionech, kde se budou jednotlivá klání odehrávat, tak mluvíme pochopitelně i o fan zónách, které mají v rámci MS také velkou návštěvnost.

Květen je daleko

Nebudeme předvídat, jelikož květen je stále ještě daleko a Švýcarsko samotné sleduje situaci a je vždy připraveno daný zákaz akcí nad 1 000 lidí upravit tak, aby reflektoval současnou velikost hrozby. Tím je myšleno i to, že jakmile hrozba nákazy pomine, tak může být zákaz zrušen. A do startu MS ještě zbývají zhruba 2 měsíce, což je dlouhá doba.

Rusko nabízí pomoc

K poměrně zajímavé situaci došlo po tom, co se do pořádání MS v hokeji vložilo Rusko. Země totiž nabídla Mezinárodní hokejové federaci možnou pomoc. A to v tom směru, že pokud by byl hokejový šampionát ve Švýcarsku skutečně ohrožen a nemohl by se konat, bylo by možné ho provizorně přesunout právě do Ruska a zde vše odehrát tak, jak bylo v původním plánu.

Na tuto výzvu IIHF samozřejmě zareagovala a René Fasel přiznal, že na toto téma se již hovořilo. Zároveň však dodal, že Mezinárodní hokejová federace věří k tomu, že vzhledem k termínu mistrovství se vše uskuteční podle plánu, tedy přímo ve Švýcarsku.

Foto: fhr.ru