Mistrovství světa v hokeji žen se neuskuteční. Kvůli koronaviru

Foto: yuga.ru

Koronavir je stále obávanější hrozbou a tak se kvůli němu neuskuteční ani mistrovství světa v ledním hokeji že, které se mělo odehrát již za pár týdnů. Konkrétně se mělo hrát od konce března. Nakonec se po vyhodnocení bezpečnostních opatření raději zarazilo úplně.

V zájmu zdraví

Tato bezpečnostní opatření byla samozřejmě přijata v zájmu zdraví. A to jak v zájmu zdraví hráček, které se měly Mistrovství světa v hokeji žen účastnit, tak i v zájmu diváků. Jedná se o mezinárodní akci, kam by mohlo zamířit mnoho fanoušků z celého světa a tak je jasné, že obavy jsou na místě.

Turnaj se měl uskutečnit od 31. března a hrát se měl v Kanadě. IIHF rozhodovala o tom, zda se uskuteční nebo nikoliv a nakonec se Mezinárodní hokejová federace rozhodla tak, že z obavy raději celý turnaj zruší. Potvrdil to předseda IIHF René Fasel.

Turnaj s mezinárodní účastí

I když se mělo hrát v Kanadě, kdo to s koronavirem není tak vážné jako v Číně nebo v některých zemích Evropy, je třeba připomenout, že právě mezinárodní účast jak hráček, tak i fanoušků mohla být velkým rizikem. Bylo proto přijato toto bezpečnostní opatření, jehož cílem je ochránit jak samotné hráčky, tak samozřejmě i diváky na tribunách.

Bude se hrát MS v hokeji mužů?

A jak tomu bude v případě Mistrovství světa v ledním hokeji mužů, které se má hrát tradičně v květnu? Tady se zatím podle slov IIHF nic nemění a vše by se mělo podle posledních zpráv odehrát dle plánu. Vše se samozřejmě stále konzultuje a dokonce se objevují i návrhy, že by se místo Švýcarska, kde aktuálně platí zákaz velkých akcí, mohlo vše přesunout do Ruska, které tento přesun k sobě samo navrhlo. I to tak může být jedna z variant. Do začátku však zbývá ještě nějaký čas a tak má IIHF dostatek možností k tomu, aby bylo projednáno, co bude dále. Zda se MS vůbec uskuteční, v jakém formátu a kde konkrétně.

Foto: yuga.ru