Mistrovský Třinec se zbavuje svých opor

                   

Fanoušci hokejového Třince se ještě ani nestačili pořádně vzpamatovat z bujarých oslav zisku ligového titulu a už musejí přihlížet, jak se mistrovský kádr zamilovaného klubu doslova rozpadá před očima. Vedení Ocelářů na začátku přestupového období ohlásilo hned pětici hráčů, se kterými se rozhodlo rozvázat spolupráci. Kdo se z Třince stěhuje?

Roberts Bukarts

Osmadvacetiletý křídelní útočník z Lotyšska se do Extraligy přesunul už v roce 2015. Tehdy o jeho služby projevil zájem Zlín, kde Bukarts vydržel po dobu tří sezón. Patřil mezi nejvíce bodující hokejisty týmu, v ročníku 2018/2019 nasbíral v padesáti zápasech úctyhodných 49 bodů. I proto se následně stěhoval do Třince, který se jako každý rok netajil vysokými ambicemi. Ačkoli nakonec dokázal vystoupat až na vrchol, Roberts Bukarts na tom velký podíl neměl. Herně i střelecky se trápil. Ve třiatřiceti zápasech zůstal výrazně za očekáváním. Poté byl vyměněn do Sparty a opačným směrem zamířil Petr Vrána. Tento přesun bude přetrvávat i pro následující sezónu.

Peter Hamerlík

Sedmatřicetiletý rodák ze slovenské Myjavy prožil v Třinci opravdu skvělé roky. Výraznou měrou se podílel na zlaté sezóně 2010/2011. Po devět ročníků se neobjevil v dresu jiného klubu Extraligy, než-li Ocelářů. Každá éra ovšem jednou končí a proto i Hamerlík musel v průběhu roku odejít na hostování do Pardubic. Třinec mezitím získal Patrika Bartošáka a ještě předtím Pavla Kantora, takže o ostříleného matadora už stát nebude. Co s ním bude dál? Pravděpodobně se vrátí domů, kde důstojně ukončí kariéru.

Šimon Hrubec

Oceláři v příští sezóně nemohou počítat ani s brankářem, který má na úspěších klubu snad největší podíl. Šimon Hrubec se z pozice jedničky vypracoval mezi elitu domácí nejvyšší soutěže, takže nikoho nepřekvapilo, když o něj zájem projevilo mnoho zahraničních celků. Zatím sice nebylo oznámeno, kam další hokejové kroky sedmadvacetiletého gólmana povedou, nicméně je jasné, že Třinec s ním již nepočítá, na jeho místo přivedl již zmíněného Patrika Bartošáka. Kde Hrubec nakonec zakotví?

David Cienciala

Patřil mezi nejlepší třinecké hráče v loňském play-off. Ani v základní fázi se mu nevedlo vůbec špatně. Letos ale na předešlé výkony navázat nedokázal. Dokonce i spekulace o možném vystoupení v barvách národního celku musely jít stranou. Třiadvacetiletému útočníkovi se jednoduše nevedlo. Vedení Třince v něj i nadále věřilo, on ovšem raději zvolil přesun do Mladé Boleslavi, kde se pokusí chytit nové výzvy.

Vít Chlistov

Chlistov je v našem seznamu opor tak trošku neprávem, ale zmiňujeme ho proto, že se od něj na začátku kariéry čekalo poměrně hodně. Dvaadvacetiletý mladík ovšem ani v jedné sezóně nedokázal přesvědčit trenéry, že si zaslouží stabilní místo v sestavě. Hrál na farmě ve Frýdku-Místku a od příštího roku zkusí štěstí v Českých Budějovicích.

Foto: pinterest.ru

Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články