Mistr světa míří do Brna! Je to shoda náhod, ale jsem za to rád, přiznává nová posila Komety Klepiš

                   

Brněnská Kometa hlásí před startem nové sezóny zvučnou posilu. První trénink má za sebou šestatřicetiletý útočník Jakub Klepiš, který naposledy působil v dresu Mladé Boleslavi. „Určitě tomu výraznou mírou přispěl odchod Tomáše Plekance, který se bohužel odehrál za nešťastných okolností, které jsou všem známé. Je to tím pádem trochu shoda náhod, ale já jsem za tuhle šanci hrozně rád,“ řekl bývalý dlouholetý reprezenant.

„Přece jenom ne každý se může dostat do Komety,“ přiznává Klepiš, o němž mluvil před několika dny i majitel a kouč brněnského klubu Libor Zábranský. „Ekonomicky je to náročné pro všechny, proto jsme s Kubou domluvení na nestandardní smlouvě. Jiné, než je obvyklé,“ řekl v rozhovoru pro iSport Premium. „Kdybychom nevěřili, že nám Klepiš pomůže, neděláme ho. Od začátku jsem se netajil tím, že chci přivést centra,“ řekl.

iKlepiš v dresu Mladé Boleslavi. (zdroj: facebook.com/bkboleslav)

Sám Klepiš, který v loňské sezóně nasbíral tři desítky kanadských bodů, však svůj výkon na prvním tréninku po příchodu nehodnotil pozitivně. „Můžu mluvit sprostě? (smích) Ne, teď vážně. Ideální to ještě zkrátka není. Na ledě jsem byl zatím jen čtyřikrát, k tomu se připojilo ještě cestování v noci, takže jsem toho moc nenaspal,“ pžiznává. „Nechci se na nic vymlouvat, jen to bude chvilku trvat, než se začnu cítit komfortně,“ pokračuje.

Zaťovič? Dal bych mu pokutu

K akliatizaci by mu mohli pomoci i bývalý spoluhráči z reprezentace Ondřej Němec a Martin Zaťovič. „Předpokládám, že Něma mi určitě pomůže, ale Zaťa? Nevím, nevím, doufám, že mu ještě vůbec budu moct tykat, až ho uvidím,“ směje se Klepiš. „Dnes totiž vynechal předzápasové rozbruslení. Musím ještě zjistit, kdo je tady pokladník, protože to se nedá tolerovat,“ dodává s úsměvem.

iJakub Klepiš v dresu Dynama Moskva. (zdroj: Александр Головко, wikimedia.org)

Klepiš má za sebou, mimo zlato s národním týmem, i dva extraligové triumfy v dresu pražské Slavie. V české nejvyšší soutěži dohromady v dresu Sparty, Slavie, Třince nebo Mladé Boleslavi nastřádal téměř 350 startů, ve kterých získal rovné dvě stovky kanadských bodů. Má za sebou i šest úspěšných ročníků KHL, které dominoval nejprve s Ufou, později s moskevským Dynamem. Zahrál si i v zámoří, ve dvou sezónách za Washington Capitals nastřídal v 66 utkáních 14 bodů.

Diskuze Vstoupit do diskuze
139 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články