Kariéru nepřerušuji. S Jágrem už jsem mluvil, přiznal Plekanec. Koho nakonec posílí?

                   

Před několika dny se z vážných rodinných důvodu rozhodl dát brněnské kabině sbohem. Přesto odchodem z Komety hokejová kariéra Tomáše Plekance nekončí. „Určitě se plánuji připravovat dál, trénovat budu na Kladně buď s týmem, nebo individuálně. V momentální chvíli nijak kariéru nepřerušuji,“ potvrdil pro Deník sedmatřicetiletý útočník.

Za rok a půl v Kometě si bývalý útočník Montrealu Canadiens nebo Toronto Maple Leafs Tomáš Plekanec získal sympatie brněnských fanoušků a patřil mezi osobnosti extraligy. „S Tomášem jsme situaci probírali už delší dobu, jeho rozhodnutí naprosto chápu. Jsou situace v životě, kdy je rodina naprostou prioritou,“ řekl po Plekancově odchodu majitel a kouč Brna Libor Zábranský pro klubový web.

„Samozřejmě mě to hrozně mrzí, protože tak špičkového centra těžko budeme nahrazovat, ale jak už jsem říkal, Tomášovo rozhodnutí respektuju,“ dodal.

iPlekanec (vpravo) si zpracovává puk. (zdroj: twitter.com/hckometa)

„Rád bych všem v Brně poděkoval za skvělou spolupráci, Liborovi Zábranskému za pochopení situace a fanouškům za přízeň. Kometě přeju do budoucna jen to nejlepší, ať se jí v nové sezoně daří,“ uvedl Plekanec v prohlášení na svém Instagramu.

Návrat do Kladna? Jedna z variant

Kam povedou kroky bývalé ikony národního týmu je stále otazníkem. Spekuluje se o pražské Spartě nebo Kladnu, odkud Plekanec pochází a kde ještě před působením v Kometě působil. „Je to jedna z variant,“ prozradil pro Deník. „S Jardou (Jágrem, pozn. red.) jsem se potkal a trochu jsme se pobavili. Uvidíme, co z toho bude v příštích dnech,“ pokračuje.

Sedmatřicetiletý centr vyvrátil i spekulace, že z Kladna po postupu do extraligy neodcházel v dobrém. „Na Kladně bylo všechno domluvené, už když jsem za ně nastupoval v postupové sezoně. I v případě postupu bylo jasné, že se přesunu do Komety. Žádné překvapení nebo zlý rozchod to určitě nebyl,“ dodává a naznačuje, že cesta zpět je tak otevřená.

i(zdroj: twitter.com/thescore)

Všechno je však zatím v jednání. „Žádnou domluvu momentálně nemám s žádným klubem. Zatím opravdu nevím, kde vlastně budu,“ zdůrazňuje pro Deník. „V momentální chvíli nijak kariéru nepřerušuji,“ dodává.

Plekanec se vrátil do Česka předloni po patnácti sezónách v kanadsko-americké NHL. V dresu Montrealu Canadiens a krátce i Toronta nasbíral více než tisícovku odehraných utkání, je tak historicky 11. nejvytěžovanějším Čechem v nejprestižnější lize na světě.

Po návratu odehrál za Kladno 31 utkání, ve kterých vstřelil zaznamenal 41 kanadských bodů a pomohl svému mateřskému klubu k návratu mezi elitu. Za Kometu zaznamenal v 66 utkáních za 13 branek a 27 asistencí.

Diskuze Vstoupit do diskuze
86 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články