Miliardář a vítěz z Nagana koupili společně hokejový klub

Hokejový klub Lausanne má nové majitele. Těch je několik, ale hned dva vlastníci jsou z České republiky. Jedním z nich je známý miliardář a tím druhým je dost možná ještě známější hokejista z Nagana.

Zdroj fotografie: overbetting.ru

Hokejový klub Lausanne dříve vlastnil Američan Ken Stickney. To je v tuto chvíli jinak, jelikož v pátek minulý týden došlo k oficiálnímu převodu klubu na nové majitele. Od té doby má klub nové vlastníky, kteří jsou ve finanční skupině s většinovými a menšinovými akcionáři. Toto by samo o sobě nebylo až tak nic zajímavého, pokud by v této skupině nefigurovalo několik zajímavých jmen.

Známý český miliardář

Tím prvním jménem je Zděnek Bakala. Ten se řadí mezi velmi movité podnikatele České republiky a nejenom v souvislosti s penězi o něm již bylo několikrát slyšet. Aktuálně to tedy vypadá, že o něm bude slyšet také v souvislosti s hokejem. Podle zpráv je to právě Bakala, který se stal jedním ze dvou většinových vlastníků klubu Lausanne. Druhým většinovým vlastníkem má být Gregory Finger, který je známý jako americko/ruský finančník.

Zdroj fotografie: commons.wikimedia.org

Střelec zlatého gólu

Uvedli jsme, že mezi kupci klubu Lausanne figuruje ještě jedno české jméno. A to jméno vítěze olympijského turnaje z Nagana. A tím je známý střelec takzvaného zlatého gólu, tedy Petr Svoboda. Ten se pokud jde o vlastnickou strukturu, řadí mezi takzvané menšinové akcionáře. Svoboda, který v minulosti získal také Stanley Cup, se kolem hokeje od konce své kariéry točí v podstatě neustále, jelikož v současné době působí jako hráčský agent. To, že k tomuto ještě zainvestoval do hokejového klubu, není až tak zvláštní.

Klub v problémech

Hokejový klub Lausanne, který hraje nejvyšší švýcarskou hokejovou soutěž, skončil v uplynulé sezoně na šestém místě. To není až tak špatný výsledek. O poznání horší je však ten finanční, jelikož klub si musel v minulém ročníku žádat o nemalou půjčku. A vše patrně ještě zhoršila pandemie koronaviru. Noví majitelé tak mohou být pro klub i určitou záchranou, alespoň co se finanční stránky týče.

Zdroj fotografie: lausanne-tourisme.ch

Oficiálně zatím klub nová jména ve vedení neoznámil a ke všemu by mělo dojít v rámci tiskové konference. Potvrdil však, že má v tuto chvíli nové akcionáře, což jenom potvrzuje, že ke změnám ve vlastnické struktuře skutečně došlo.