Majitel Komety Libor Zábranský otevřeně promluvil o posilách, jednáních a novém trenérovi

Třináctinásobný extraligový šampion hlásí příchod nových zvučných posil. Majitel Libor Zábranský promluvil i o dalších jednáních.

i Zdroj fotografie: HC Kometa Brno
                   

Brněnská Kometa má za sebou nejhorší sezónu za posledních šest let. Jihomoravský celek skončil po základní části až na desáté příčce a nevedlo se mu ani v předkole play-off. Tam vypadl s libereckými Bílými Tygry. Proto není divu, že modrobílý dres oblékne na startu přípravy hned trojice nových posil. „Je dobře, že se do Komety vrací odchovanci, kteří mají ke klubu vztah a chtějí za něj bojovat,“ uvedl na stránkách klubu majitel Libor Zábranský.
Ten v uplynulých dnech přivítal jak Tomáše Kundrátka, tak Jana Dufka a Radka Koblížka. „Myslím, že do herního systému, který chceme hrát, tito kluci budou zapadat,“ doplnil s tím, že klub stále jedná o smlouvě Petera Muellera. „S agentem jsme na podmínkách smlouvy v podstatě domluveni. Uvidíme, jak se posunou jednání dál v průběhu několika dalších týdnů. Času je dost. Zahraniční hráči mají smlouvy platné od nástupu na led, tedy až na začátku srpna,“ nastiňuje.


iZdroj fotografie: HC Kometa Brno

Zábranský zároveň přiznává, že není lehké na současném přestupovém trhu skloubit nároky hráčů a představy klubu. „Řeknu to asi takhle, někdy je to složité. Samozřejmě hráči a agentury, které je zastupují, mají svoje představy. Chápu to. Je to jejich práce. Na druhou stranu, my musíme respektovat situaci, do které se u nás dostala ekonomika. Těžko může kdokoliv předvídat, co bude dál,“ míní Zábranský pod jehož vedením Kometa získala dvakrát extraligový titul.

Zábranský: Všechno má své limity

Kluby se podle něj stále vzpamatovávají z ekonomických potíží, které způsobila pandemie koronaviru. Navíc je podle Zábranského stále otazníkem, jaké ekonomické dopady může mít situace na Ukrajině. „Pokud mi zavolá agent a chce pro hráče 800 tisíc měsíčně, tak se ho slušně zeptám, v jakém světě žije a o dalším už se nebavíme. Copak u nás je taková kupní síla? Všechno má své limity a hranice,“ kroutí hlavou.

Zkušený funkcionář zároveň na stránkách klubu přiznal, že stále touží po příchodu zahraničního kouče. „Nejen pro áčko, ale i mládež, pro Kometu a její vývoj bych si přál přivést zahraničního trenéra. To je zatím otevřené,“ doplňuje s tím, že na příchodu trenéra Martina Pešouta se však nic nemění.

Diskuze Vstoupit do diskuze
148 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
Jak se sbalit s dětmi na dovolenou do zahraničí?
ArmádníZpravodaj.cz
Ukrajinci urychleně osadili polské T-72M1R reaktivním pancířem ERA, který vyrobila česká společnost STV Group!
Události247.cz
Jak nosit stylovat dámské mikiny? Koukněte na naše mikinové tipy na chladná rána
VědaŽivě.cz
Mrtvé celebrity, o kterých konspirační teoretikové tvrdí, že jsou naživu. Zinscenoval Michael Jackson či Steve Jobs vlastní smrt?