Lukáš Pařík se v zámoří blýskl naprosto unikátním výkonem

Foto: spokanechiefs.com

Nadějný český brankář ve službách zámořského klubu Spokane Cheafs předvedl naprosto unikátní vystoupení v rámci tamní WHL. Nejen, že svému týmu pomohl k výhře nad Kamloops Brazers vychytáním čistého konta, do statistik se navíc zapsal i jednou vstřelenou brankou. Stal se tak historicky prvním gólmanem, jemuž se takový husarský kousek povedl. Blíží se snad jeho kariérní posun o stupeň výš?

Pařík strhl pozornost na sebe, zámořská média jej velebí

Osmnáctiletý hokejový brankář z Neratovic se stal ze dne na den jednou z největších hvězd zámořské Western Hockey League. V jedné z nejslavnějších juniorských soutěží světa ovládl utkání svého týmu Spokane Cheafs, který si v poměru 3:0 poradil se soupeřem z Kamloops Brazers. Udržení čistého konta po ohromných 36 střeleckých pokusech protihráčů však zdaleka nebylo jediným úspěchem, jehož český mladík dosáhl. V samotném závěru navíc poslal přesně mířenou ránu z rohu kluziště na prázdnou branku a jeho pokus k překvapení všech přihlížejících skončil mezi třemi tyčemi.

Sám strážce svatyně, jenž byl vyhlášen první hvězdou zápasu, se po závěrečném hvizdu netajil nadšením. V rozhovoru pronesl, že ačkoli si čistého konta nesmírně váží, zápas si bude pamatovat především díky vstřelené brance. Jednalo se totiž o jeho absolutně první zářez na pažbě. Díky tomuto mistrovskému počinu se zařadil mezi osm dalších brankářů, kterým se v utkání WHL povedlo trefit do sítě soupeře. Společnost tak dělá například slavnému Němci Olafu Kolzigovi, Jeffu Calvertovi či Chrisi Osgoodovi. Jako jediný z nich však dokázal úspěšný střelecký pokus spojit s čistým kontem.

Hráči Spokane Cheafs si tak s přispěním Lukáše Paříka dokráčeli pro desátou výhru v řadě a zařadili se na třetí příčku v rámci Západní konference. Předčili tak zároveň svého soupeře ze zmíněného duelu, který má však ještě jeden zápas k dobru. Uvidíme, zda se Šéfové na bronzové pozici udrží i nadále.

Lukáš Pařík a jeho dosavadní hokejová cesta

Osmnáctiletý rodák z Neratovic začínal s hokejem v barvách pražských klubů působících v nižších soutěžích, odkud se postupem času propracoval až k Bílým Tygrům z Liberce. Za ty v rámci juniorských výběrů odchytal poměrně značné množství zápasů a získal si pozornost zámořských skautů.

V roce 2019 byl draftován jako 87. hráč klubem Los Angeles Kings, za který však zatím nenaskočil ani do jednoho klání. Svou šanci trpělivě vyhlíží na farmě a vzhledem k jeho současné formě si troufneme tvrdit, že o sobě v nejslavnější hokejové lize světa dá určitě vědět.

Foto: spokanechiefs.com