Litvínov reaguje na neúspěšný start sezóny. Trenér Růžička získal důrazného obránce

Hokejový Litvínov zažívá tristní start do nového ročníku. Současnou krizi Vervy má zlomit důrazný obránce, kterého klub získal ze Spojených států.

i Zdroj fotografie: HC Verva Litvínov
                   

Pět utkání, pět porážek a pouhé dva body. Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky se na startu nové sezóny trápí a stále čekají na své první vítězství. Litvínov navíc trápí jak děravá defenziva, tak nízká produktivita. „Nenazval bych to dekou, ale prohrát čtyři zápasy je nepříjemné. Po zápasu s Budějovicemi jsme trochu padli na zadek a začali jsme opět plnit to, co jsme měli. Musíme se od toho odrazit, pak můžeme vyhrávat zápasy,“ komentoval současný stav útočník Matúš Sukel.

K prvnímu vítězství by měla přispět taká nová posila přicházející do Litvínova ze zámoří. Severočeský celek posílil šestadvacetiletý obránce Josh Wesley, který loňský ročník strávil na farmě St. Louis v celku Springfield Thunderbirds. Rodák z Hartfordu je synem slavného vítěze Stanley Cupu Glenna Weslyeho, jenž si v NHL připsal více než 1600 startů. Od Wesleyho si vedení Vervy slibuje zejména větší důraz v defenzivní činnosti.

iZdroj fotografie: HC Verva Litvínov

Dlouhodobě jsme sháněli ještě jednoho obránce. Věříme, že svými parametry dokáže také přitvrdit naši hru,” prohlásil generální ředitel Pavel Hynek na stránkách klubu. Bývalý hráč celků Tulsa Oilers, Florida Everblades, Flint Firebirds má podle trenéra Vladimíra Růžičky velkou šanci v extraligové konkurenci uspět. „Je to oboustranný obránce, který by nám měl pomoci dát nějaké góly. Věříme, že Josh bude platnou posilou i posílením konkurence v obranných řadách,“ uvedl.

Devátý cizinec pro Růžičku

Pro Litvínov jde o již devátého cizince v kádru po Kanaďanovi Giorgio Estephanovi, Polákovi Pawlu Zygmuntovi a lotyšském triu Ralfs Freibergs – Jānis Jaks – Kristaps Zile. V mužstvu působí také trojice hráčů se slovenským pasem v podobě Denise Godly, Andreje Kudrny a Matúše Sukela.

Dokáže Litvínov udržet extraligovou příslušnost?

Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Tobiáš Cimrman

Zobrazit další články