Litvínov hlásí zvučnou posilu. Ze zámoří se vrací hráč Chicaga Blackhawks – SportyŽivě

Litvínov hlásí zvučnou posilu. Ze zámoří se vrací hráč Chicaga Blackhawks

Před rokem podepsal třiadvacetiletý útočník a dlouholetý mládežnický reprezentant Matěj Chalupa se severoamerickým Chicagem Blackhawks dvouletou smlouvu. Tu však v říjnu předčasně ukončil a nyní se vrací do české nejvyšší soutěže.

i Zdroj: HC Mountfield
                   

Třiadvacetiletý odchovanec pražských Letňan zasáhl v dresu Plzně a Hradce Králové do celkem 126 extraligových zápasů a svou sbírku bude moci nadále rozšiřovat. V severoamerickém Chicagu Blackhawks totiž šanci v prvním týmu nedostal, nastupoval pouze na farmě a nyní zamířil zpět do české nejvyšší soutěže, kde bude hájit dres Litvínova. „Měl jsem pár nabídek, ale ta od Vervy mi dávala největší smysl,“ prohlásil pro klubový web.
Chci se ukázat a věřím, že dostanu i hodně prostoru. Z toho důvodu jsem se rozhodl podepsat právě v Litvínově,“ dodává Chalupa, který byl považován za jeden z nejvýraznějších mládežnických talentů českého hokeje. Hlavní kouč aktuálně třináctého extraligového celku , který čeká tuhý boj o záchranu a postup do play-off věří, že právě jeho útočné kvality pomohou Severočechům ke vzestupu tabulkou.


iZdroj: HC Verva Litvínov

Matěj je typ hráče, který má výborné bruslení,“ prohlásil trenér Vladimír Országh pro klubový web. „Je přímočarý a myslím si, že nám může hodně pomoci. Další věcí je zvýšení konkurence v našem týmu. Poslední extraligovou sezónu v Hradci měl velmi slušnou a loni byl v zámoří, takže už má za sebou určité zkušenosti. Počítáme, že nám pomůže směrem dopředu i dozadu. Očekáváme od něj rychlost a drajv, aby přinesl do mužstva novou energii,“ prohlásil s tím, že bude moci nastoupit již v neděli proti kladenským Rytířům.

S posílením v podobě produktivního útočníka je spokojený také generální ředitel klubu Pavel Hynek. „Matěj je mladý útočník, který má už něco odehráno. Jsme rádi, že jsme se s ním dohodli a přes velké množství nabídek podepsal u nás v Litvínově,“ dodává.


i

Mužstvo prochází přestavbou a přesně takový typ hráče jsme dlouhodobě hledali. Uvidíme, jak se předvede v zápasech, ale má v sobě velký potenciál. Věříme, že pomůže týmu a také, že ho angažmá u nás posune dále,“ zakončil.

Zdroj: HC Verva Litvínov

Diskuze Vstoupit do diskuze
143 lidí právě čte
Zobrazit další články
Co si myslíte o článku?
4/5 (80%) 343 hlasů
Nahlásit chybu
AutoŽivě.cz
Jak správně zahřívat motor nejen v chladném období? Nesprávným postupem mu zkracujete životnost
ArmádníZpravodaj.cz
Chybná vládní zpráva vyvolala během Studené války jadernou paniku aneb Když se vědci přepočítají
Události247.cz
Ekonom Bartoň: Současná opatření jsou pouze taktická hra. Za chvíli přijde přitvrzování. Jak podle něj bude probíhat?
VědaŽivě.cz
Máte potíže se spánkem a usínáním? Pravidla používaná astronauty NASA vás dostanou do náruče Morfeovy