Litvínov hlásí posilu. Hradeckému Mountfieldu přebral lotyšského reprezentanta

Oskars Cibulskis v dresu Mountfieldu Hradec Králové, kde v loňské sezóně působil. (zdroj: twitter.com/mountfieldhk)

V třiadvaceti má za sebou sedm účastí na mistrovství světa, přes 300 zápasů v Kontinentální hokejové lize (KHL) a téměř 140 startů v české nejvyšší soutěži. Nyní poprvé v kariéře oblékne Oskars Cibulskis dres Litvínova. V severočeské metropoli podepsal roční smlouvu s opcí.

Na spolupráci se těší i hlavní kouč Litvínova Vladímír Országh. „Je to zkušený hráč, který už má v extralize něco odehráno. Potřebujeme hlavně posílit naší obranu,“ prohlásil kouč. V první řadě si od Oskarse slibujeme kvalitní defenzívu a podporu útoku. Věřím, že nám pomůže, vytvoří konkurenci a zkvalitní zadní řady,“ pokračuje. Cibulskis ve třech sezónách za hradecký Mounftield nastřádal čtyři desítky kanadských bodů.

Oskars Cibulskis v dresu lotyšského Dynama Riga, kde působil osm sezón. (zdroj: twitter.com/khl)

Dvaatřicetiletý obránce je druhým Lotyšem, který v aktuálním přestupovém okně podepsal právě v Litvínově. Již dříve se na Zimním stadionu Ivana Hlinky objevil Uve Janis Balinskis, který se s Cibulskisem zná jak z působení v reprezentaci, tak z KHL. Narozdíl od něj však Cibulskis není brán jako zahraniční hráč.

„Je to obránce, který je prověřený extraligou. Věřím, že nám pomůže zlepšit defenzivu. Jeho devízou je, že se nepočítá jako zahraniční hráč, takže nám nezabere místo v limitu,“ řekl o přestupu pro klubový web generální manažer klubu Pavel Hynek.

Cibulskis má za sebou osm let v dresu Dynama Riga, v KHL za něj odehrál 284 zápasů a přidal i 48 kanadských bodů. S lotyšským klubem slavil stříbro ze Spenglerova poháru i vítězství v Nadezhda Cupu. V květnu 2017 ho pak ulovil Hradec Králové, v jehož dresu si připsal starty i v hokejové Lize mistrů.