Legenda Ocelářů odchází. Neměl jsem v sobě motivaci pokračovat, přiznává zkušený útočník

Rodák z Třince strávil v barvách Ocelářů drtivou většinu své seniorské kariéry. Nyní se s klubem loučí a nečekaně míří do Německa.

i Zdroj fotografie: HC Oceláři Třinec
                   

Jméno devětatřicetiletého útočníka Rostislava Martynka není třeba představovat. Odchovanec třineckého hokeje strávil v tuzemské extralize celou svou kariéru a během dvaceti sezón nasbíral v nejvyšší soutěži 779 startů. Bývalý útočník Mountfieldu, Litvínova nebo Jihlavy působil uplynulé ročníky zejména v dresu Frýdku-Místku, přesto formou hostování vypomáhal při široké marodce Třince.

Po konci uplynulého ročníku se zdálo, že brusle pověsí na hřebík a bude se věnovat trénování mládežnických hokejistů. Přesto nyní míří do německé čtvrté ligy, kde bude hájit barvy tamního Kemptenu. „Záměrně jsem se po konci uplynulé sezóny vyhýbal tomu, abych někde v rozhovorech mluvil o konci své kariéry. Jeden takový jsem taky odmítl. Nechtěl jsem být ten, co řekne, že končí, aby se za pár měsíců zase vracel,“ nastínil na stránkách klubu.

iZdroj fotografie: HC Oceláři Třinec

Pravda ale je, že jako hráč už jsem v sobě neměl motivaci dál pokračovat v partnerské organizaci, ani kdekoliv jinde v Česku, Polsku nebo na Slovensku. Přestože jsem nabídky pokračovat měl, na čistě profesionální úrovni už jsem hokej dál hrát nechtěl. Ale strávit rok někde v poloamatérské soutěži na hezkém místě v zahraničí, to mě lákalo moc,“ dodává Martynek, který má na svém kontě i reprezentační start.

Martynek: Odmítl jsem Francii

Měl jsem nějakou možnost ve Francii, ale to by s ohledem na rodinu bylo z Třince příliš daleko. Proto jsem čekal na možnosti z nižších soutěží v Rakousku nebo Německu. Ideálně v hezkém prostředí s možností si třeba v zimě zalyžovat,“ dodal Martynek s tím, že nabídka Kemptenu splnila všechna jeho očekávání. S německým celkem podepsal roční smlouvu. Do Třince se však chce brzy vrátit.

Rozcházíme se v dobrém, s vedením klubu budu nadále v kontaktu a věřím, že se jednou jako trenér už definitivně domů vrátím,“ doplňuje s tím, že jeho cílem je zejména se hokejem bavit. „Ale víte, jak to je… Sport je krutý a krásný zároveň, nevyzpytatelný. Dohodl jsem se v Německu na ročním angažmá, ale třeba se za dva měsíce vrátím a zjistím, že to bylo špatné rozhodnutí. Kdybych to ale nezkusil, litoval bych mnohem víc,“ zakončil Martynek pro web Ocelářů.

Na jakého třineckého hokejistu nejvíce vzpomínáte?

Diskuze Vstoupit do diskuze
81 lidí právě čte
Zobrazit další články
AutoŽivě.cz
AutoŽivě.cz
Koroze je jako mor. Domácí kutilové ale přišli na to, jak ji levně porazit a obnovit karoserii do původního stavu
ArmádníZpravodaj.cz
ArmádníZpravodaj.cz
Ruská noční můra. Ukrajina je zřejmě i testovacím centrem pro vyspělé zbraně. Co vlastně útočilo na krymské letiště?
Události247.cz
Události247.cz
Západ může reagovat na jaderný krok ruského prezidenta hned několika způsoby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jak je možné, že lidé přežili dobu ledovou: Museli být kreativní, zruční a dokonale sehraní