Kubalík v přípravě na NHL září a chválu sklízí na všech frontách

i Foto: chicago.suntimes.com
                   

Kdo by si dříve pomyslel, že plzeňský uličník bude jednou brázdit ledová kluziště slavné zámořské NHL. Rok se s rokem sešel a Dominik Kubalík si našel cestu do kádru slavného Chicaga Blackhawks, v jehož službách má za sebou premiéru z říše snů! V přípravném utkání proti Detroitu Red Wings vstřelil dvě branky a výrazně si tak řekl o pozornost tamních trenérů. I když jeho tým nakonec prohrál 3:5, Kubalík byl jednou z mála pozitivních věcí, které se daly na hře Indiánů vypíchnout. Pokud mu bude štěstí i nadále přát, může se velice brzy zařadit do užšího výběru také pro nadcházející soutěžní zápasy. Chytne svou šanci, jak se říká, za pačesy?

Kubalík se uvedl opravdu famózně

Lepší debut v zámoří si čtyřiadvacetiletý Dominik Kubalík snad ani nemohl přát. Když jej vedení Blackhawks povolalo do přípravného duelu proti Detroitu, věděl, že musí ukázat, co se v něm skutečně skrývá. Díky své aktivitě před soupeřovou brankou zaznamenal první přesný zásah z dorážky a následně se předvedl krásnou střelou bez přípravy během přesilové hry svého týmu. Rázem se stal miláčkem domácího publika, jeho jméno se neslo tribunami za doprovodu zběsilého skandování. S pochvalou přispěchal dokonce i klubový web, který počínání českého mladíka označil za „senzační premiéru“.

Kubalíka po zápase vyzpovídalo hned několik zahraničních novinářům, kterým šikovný hokejista svou perfektní angličtinou řekl, co se mu během vstřelení druhé branky honilo hlavou:

„Nerad moc dlouho držím puk, spíš se snažím dávat všechno na bránu a čekat, jestli to tam náhodou spadne. Soustředím se hlavně na to, abych se kolem ní dostatečně motal, protože tam máte vždycky šanci skórovat. Tentokrát jsem měl i trochu štěstí, musím poděkovat celé své lajně, protože mi během toho střídání hodně pomohla.“

Kubalík nastoupil i díky absenci největších hvězd

Do přípravných zápasů Chicaga se dosud nezapojili Patrick Kane s Jonathanem Toewsem, kteří tvoří hvězdné jádro celé sestavy. Trenér Jeremy Colliton díky tomu ovšem mohl vyzkoušet nové tváře a případně si o jejich budoucnosti v týmu udělat obrázek. U Kubalíka to zřejmě dopadlo nejlépe, jak jen mohlo. Novinářům totiž sdělil:

„Věděli jsme, že umí střílet branky už z jeho dřívějších hokejových štací, nakonec ale bylo stejně dobré vidět, jak mu sedne zámořský styl. Jasně, dal opravdu krásný gól bez přípravy, o němž se bude v následujících dnech hodně mluvit. Hodně ale také chodil před bránu a snažil se napadat soupeře. Hledal si všemožné skuliny k dorážkám. To je známka pravého střelce. Věřím, že našemu týmu má hodně co nabídnout.“

Ačkoli se Kubalík zatím nechtěl příliš vyjadřovat ke své budoucnosti v NHL, protože samozřejmě nehodlá nic uspěchat ani zakřiknout, nicméně povedený debut ho musí hřát u srdce. Zvláště poté, co ani v nejmenším nedoufal, že by slavnou zámořskou ligu vůbec kdy hrál. Z rodné Plzně už totiž jednou v minulosti zamířil na farmu, jenže výrazně prosadit se nedokázal.

Pomohlo mu až loňské angažmá ve švýcarském Ambri-Piotta, kde nasbíral 57 bodů z 50 zápasů. Doufejme, že mu střelecké rukavice vydrží i nadále, protože českých zástupců v zámoří stále ubývá a bylo by příjemné slyšet, že se někomu pro změnu daří.

Foto: chicago.suntimes.com

Diskuze Vstoupit do diskuze
89 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články