Který tým má největší šance získat Stanley Cup

                   

Také severoamerická NHL zažívá netradiční sezonu, která v historii soutěže nemá obdoby. I přes vypjatou situaci, která i nadále panuje zejména ve Spojených státech, se nakonec vedení NHL rozhodlo nechat soutěž ve zvláštním režimu dohrát.

V Severní Americe se tak začalo hrát rozšířené hokejové play off bez diváků. Tyto týmy mají podle bookmakerů největší šanci zdvihnout nad hlavu Stanley Cup.

Boston Bruins

Pokud trofej vyhrají medvědi z Bostonu, jejich triumf ponese i výraznou česko-slovenskou stopu. Dres klubu z Massachusetts oblékají už několik sezon Davidové Pastrňák a Krejčí, letos se začíná prosazovat také Ondřej Kaše a na soupisku se dostali i mladíci Jakub Zbořil a dan Vladař. Tradičním kapitánem Bostonu je pak obrovitý Zdeno Chára. Medvědi s přehledem vyhráli Atlantickou divizi a daří se jim také v sérii o nasazení proti Tampa Bay Lightning.

iZdroj fotografie: yandex.ru

Tampa Bay Lightning

Přesto se i s Tampou počítá. Bez ohledu na výsledek předkola play off totiž samozřejmě postoupí dál, a pokud se bude bleskům dařit, mohou dokráčet až k titulu, kádr na to rozhodně mají. Také tampa má na soupisce Čechy, byť zde nehrají takovou roli jako v konkurenčním Bostonu. V play off za Tampu nastoupí útočník Ondřej Palát a zadák Jak Rutta. Slovenské barvy hájí další bek Erik Černák.

iZdroj fotografie: chatsports.com

Colorado Avalanche

Na soupisce Colorada je jen jediný český hokejista, brankář Pavel Francouz. Ten navíc není klubovou jedničkou, a tak do play off vůbec nemusí zasáhnout. Laviny sice v Západní konferenci v základní části skončily až na druhém místě za St Louis Blues, odborníci i sázkové kanceláře jim však věří více. Tým ambiciózního trenéra Jared Bednara zdobí hlavně vysoká produktivita a další útočné statistiky.

Do bojů o tradiční trofej by mohly výrazněji zasáhnout také tyto kluby:

  • Vegas Golden Knights
  • St Louis Blues
  • Washington Capitals
  • Philadelphia Flyers
Diskuze Vstoupit do diskuze
141 lidí právě čte
Autor článku

Matěj Pokorný

Zobrazit další články