Kritizovat rozhodčí se nevyplácí. Litvínov čeká pokuta

Foto: eurohockey.com

Když hráč není spokojený s výroky rozhodčího, má dvě možnosti. Buď svou zlobu spolkne, nebo nechá průchod svým emocím a pustí se do kritiky. Richard Jarůšek z Litvínova se rozhodl pro variantu druhou. Klub nyní musí kvůli jeho výrokům zaplatit pokutu.

Utkání proti Spartě

Litvínov hrál poměrně sledovaný a rozhodně zajímavý duel proti pražské Spartě. A to v rámci utkání pod širým nebem, které se však neuskutečnilo nikdy na území České republiky, ale v Drážďanech, na fotbalovém stadionu místního Dynama, který se krátkodobě změnilo na zimní stadion s klasickou ledovou plochou. I díky tomu se mohl duel pyšnit rekordní návštěvností, která činila 32 009 diváků. Mnoho hokejových fanoušků nechápalo rozhodnutí hrát právě v Drážďanech duely extraligových týmů, ale jak se ukázalo, řada příznivců si sem nakonec cestu našla. Utkání pod širým nebem je zkrátka velké lákadlo.

Nespokojený s posouzením faulu

Co se vlastně přihodilo a proč se Richard Jarůšek z Litvínova pustil do kritiky rozhodčích? Při jedné z jeho akcí skončil na brankové konstrukci, což rozhodčí nechali zcela bez povšimnutí. Sám Jarůšek vnímal celou situaci jako faul na svou osobu. Zápas dohrál a po něm se naplno pustil do kritiky rozhodčích, kteří podle něho špatně posoudili tento zákrok, který se na něho odehrál ve 34. minutě.

Posouzeno správně

Utkání vedla dvojice sudích Pavel Hodek a Robin Šír a výsledkem daného šetření je to, že arbitři posoudili danou situaci správně. Kritika Jarůška se tak podle všeho nezakládala na pravdě, což není jediné, co je výsledkem jeho nespokojené reakce. Jelikož podle všeho nebyla oprávněný, dostala Verva Litvínov pokutu od ředitele extraligy. Ta však rozpočet klubu nijak neohrozí, jelikož jde spíše o symbolickou částku, která má upozornit na to, že nepodložené kritiky rozhodčích nejsou něco, co se bude dále tolerovat. Výše pokuty byla stanovena na částku 10 000 Kč, což skutečně není nic výrazného.

Foto: eurohockey.com