Králem střelců extraligy ve 22 letech. Liberecká kometa letí směrem k NHL

Ve 22 letech usedl na trůn krále extraligových střelců. I když liberecký útočník Jakub Rychlovský neprošel draftem, sleduje ho několik zámořských klubů.

i Zdroj fotografie: Bílí Tygři Liberec
                   

Patří mezi komety letošní extraligové sezony. Liberecký útočník Jakub Rychlovský ovládl boj o korunu krále střelců. V základní části nastřílel 26 gólů, přitom je mu teprve 22 let. Je to zásluha celé lajny s Martinem Faško-Rudášem a Tomášem Filippi. Hráli jsme spolu de facto všechna utkání. Je to takové klišé, když se říká, že nikdo sám nic nevyhraje. Já ale můžu jedině potvrdit, že tomu tak prostě je,“ řekl Rychlovský Deníku.

6 gólů ve 4 zápasech

Jakub Rychlovský v letošní sezoně také poprvé nakoukl do seniorské reprezentace. V Euro Hockey Tour odehrál pět zápasů, ve kterých si připsal čtyři kanadské body (1+3). Závěr základní části ho zastihl v zářivé formě. Šest vstřelených gólů ve čtyřech zápasech to jen potvrzuje. V předkole play-off si na něj Olomouc dávala velký pozor, přesto výrazně pomohl Bílým Tygrům k postupu mezi osmičku nejlepších.

Během základní části nastřílel Jakub Rychlovský 26 gólů, v předkole play-off přidal další dva.
iZdroj fotografie: Bílí Tygři Liberec

V rozhodujícím pátém utkání poslal domácí Liberec ve 3. minutě do vedení. „Na útočné modré se mi podařilo sebrat soupeři puk. Trochu mu to tam skočilo. Nadzvedl jsem mu hokejku, šel jsem sám na bránu a naštěstí to tam spadlo,“ popsal pro iSport trefu Rychlovský. Brzy ale místo radosti cítil bolest. V čase 4:13 ho u mantinelu trefil loktem do hlavy Jan Švrček. V následné pětiminutové přesilovce přidali Bílí tygři druhý gól. To už ale Rychlovský ze střídačky neviděl.

Rychlovský: Prostě to nešlo

Otřesený útočník s pomocí spoluhráčů a doktorů zamířil po faulu do kabiny. „Byl jsem trošku mimo. Naštěstí mě hlava tolik nebolela, jen jsem cítil zatuhlý krk. Věřil jsem, že to bude dobrý. Ale měl jsem mžitky před očima, chtěl jsem tomu dát čas,“ uvedl Rychlovský. Na začátku druhé dvacetiminutovky zkusil, jestli zvládne v utkání pokračovat. Nešlo to. „Jakmile jsem se zklidnil, věřil jsem, že to na ledě bude dobrý, ale po odehrání dvou střídání, jak jsem se rozproudil, to dobrý nebylo,“ vysvětlil liberecký kanonýr.

Nad jeho účastí ve čtvrtfinále, ve kterém Liberec narazí na Spartu, leží otazník. „Teď už se cítím v pohodě. Nevím, co to udělá, až se trochu rozproudí krev, ale hlava mě nebolí, za krkem to ztuhlé nemám, ani mžitky už nemám. Jen z levé strany jsem měl trochu horší periferní vidění, nedokázal jsem zaostřit. Ale pocitově jsem byl spíš otřesenej, než že by šlo o otřes mozku. Doufám, že bude všechno v pohodě a budu na pátek připravený,“ věří Jakub Rychlovský, kterého sleduje hned několik klubů z NHL. Dostane po sezoně laso ze zámoří?

Měl by trenér Rulík nominovat Rychlovského na mistrovství světa?

Diskuze Vstoupit do diskuze
121 lidí právě čte
Autor článku

Jan Vildmon

Zobrazit další články